https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-proc-by-mel-mit-kazdy-muz-v-satniku-alespon-jednu-panskou-polokosili
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Proč by měl mít každý muž v šatníku alespoň jednu pánskou polokošili?

4.5.2021 10:57
Toto oblíbené stylové pánské oblečení se někdy také nazývá polo či golfové nebo tenisové triko. Jde totiž o geniální kombinaci elegance, jež neodmyslitelně patří k gentlemanským sportům, jimiž golf i tenis bezesporu jsou, a designu vhodného k nošení i mimo sportoviště. Pokud patříte mezi mizivé procento mužské populace, které ještě polokošilím nepodlehlo, pokračujte ve čtení a pojďte se s námi podívat, proč by právě polokošile neměla chybět ve skříni žádného moderního muže.
 

Polokošile skvěle doplní naprostou většinu pánských outfitů

Ať už vyrážíte na fotbal s kamarády, do práce, vyřizovat pochůzky na úřady, nakupovat, nebo vás čeká romantické rande, polokošili si můžete obléci vskutku kdykoliv. Luxusnější značkové kousky v kombinaci s elegantním spodním dílem outfitu, vhodně sladěnými doplňky a obuví, si pak můžete vzít třeba i na letní svatbu kamarádů či jinou společenštější událost. Polokošile pro muže můžete skutečně nahodit jak k dlouhým ležérním kalhotám, tak k roztrhaným džínám či kraťasům.

Z pola se tak stává všeobecně oblíbená univerzální součást pánského šatníku, kterou budete oblékat od jara do zimy. Ideálně si tedy pořiďte vícero kousků, abyste je mohli častěji střídat a kombinovat různě v mnoha outfitech.Na módním trhu je navíc k dostání nepřeberné množství designových možností a nejrůznějších provedení polokošil. Od jednobarevných triček s límečkem v základních barvách po výstřednější kousky výrazných barev s proužkem na límečku a třeba i na lemech rukávů.

Máte-li rádi vzory, výšivky a potisky, ať už klasické, jako jsou svislé či vodorovné proužky a geometrické tvary, nebo barevné exotické florální a zvířecí motivy, jistě najdete přesně to, po čem vaše oko a šatník prahnou. Častou součástí polokošil je také falešná i funkční náprsní kapsa.

Díky tomu, že jsou tyto košile nejčastěji vyráběny z kvalitních a odolných materiálů, vám vydrží dlouho krásné. Za poměrně nízkou pořizovací cenu tak v případě polokošil dostanete opravdu hodně muziky.

Střih polo dokáže udělat zázraky s pánskou postavou

Ačkoliv můžete v obchodech narazit i na polokošile s rozhalenkou, obvykle se u krku kromě límečku nachází také dva nebo tři nenápadné knoflíčky, které poměrně dobře odpoutají pozornost od nedokonalostí v oblasti hrudi a bříška. Tento střih pánských svršků je tedy více než vhodný jak pro vyrýsované atlety, tak pro muže silnější postavy, kterým se zakamuflování jistých problematických partií může hodit. Polo dokáže totiž vytvořit dojem ideálu mužské postavy – trupu do písmene V.

Rukávy padnoucí polokošile mají mít délku zhruba do poloviny horní části vaší paže, tedy úseku mezi ramenem a loktem. Navíc má lem rukávu těsně přiléhat k bicepsu a obepínat jej. Střih trička na mužské svaly jednoduše upozorňuje, ať už jsou menší či větší. Proto polokošile učiní fešáka z muže každé velikosti, postavy i výšky. Díky přiléhavému rukávu pak dochází k tomu, že bicepsy vypadají větší. Taktéž límeček má obdobnou funkci optického rozšiřování. Tentokrát jde ale o oblast ramen.


reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist