https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-s-komercni-bankou-mohou-vydelavat-i-strechy-firem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

S Komerční bankou mohou vydělávat i střechy firem

11.10.2021 05:20
Foto | Blue Planet Studio / Shutterstock
Energetická úspora společně s ohleduplným chováním k přírodě dnes hraje při plánování firemních investic významnou roli. Stoupá proto zájem společností o takzvanou zelenou energii.
 
Zelenou energii lze získat například z fotovoltaických elektráren, jejichž panely mohou být instalovány na dosud prázdných střechách velkých firemních objektů. Komerční banka a Société Générale Equipment Finance (SGEF) nyní nově ve spolupráci s ČEZ ESCO nabízejí firmám pomocnou ruku při financování tohoto řešení.

Hlavním benefitem instalace fotovoltaických elektráren v rámci podnikových provozů je fixace ceny za spotřebovanou energii, tedy ochrana před trendem rostoucích cen za energii. K tomu navíc s možností využití dotačních programů. Nicméně zdlouhavost celého realizačního projektu s čerpáním dotací staví řadu firem před rozhodnutí pořídit raději instalaci formou samotného úvěru či v kombinaci s vlastními prostředky.

„Právě na absenci vstupních investic reaguje nový produkt KB, SGEF a ČEZ ESCO, díky němuž si mohou firmy pořídit střešní panely bez vstupních investic, aniž by se zároveň musely starat o provoz elektrárny, a to včetně souvisejících administrativních či technických záležitostí. Investiční náklady následně splácejí v cenách odebrané elektřiny ze své fotovoltaické elektrárny. Ta je minimálně stejná či nižší než při klasickém odběru, a to díky absenci síťových poplatků,“ vysvětluje Blanka Svobodová, zodpovědná za korporátní strategii v Komerční bance.

Pro firmy se tak otevírá další příležitost k transformaci jejich byznysu, která bude s ohledem na zpřísňující se legislativu časem nezbytná. A to především u společností, jež musí čelit nárokům spojeným se snižováním uhlíkové stopy.

Pro koho je toto řešení výhodné?
• Společnosti se závazkem omezovat uhlíkovou stopu.
• Firmy řešící úspory nákladů společně s fotovoltaickou elektrárnou ocení také bateriové úložiště pro vykrytí energetické špičky.
• Podniky disponující velkými halami s enormní potřebou chlazení, např. v potravinovém průmyslu.


reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist