https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-tipy-jak-vybrat-auto-pro-studenty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Tipy jak vybrat auto pro studenty

9.3.2023 09:42
Zdroj | Unsplash
První auto je velká věc a jeho nákup událost, na kterou se jen tak nezapomíná. Často si ho kupujeme během svých studentských let, kdy nedisponujeme zrovna velkou naspořenou částkou ani řidičskými zkušenostmi. Jak vybrat auto pro studentky, které bude spolehlivé, lehce ovladatelné a zároveň za přijatelnou cenu?
 
Do začátku to chce vybrat takový vůz, který bude jednoduchý na obsluhu řízení, spolehlivý, nenáročný na servis a ne příliš velkou zátěží pro peněženku. Ideálně volte auto z druhé ruky, které může sloužit ještě mnoho dalších let.

Výběr ojetého auta

V dnešní době seženete spoustu spolehlivých ojetých aut na prodej. Nejste-li zrovna odborník na bazarová auta, zkuste zapátrat, zda mezi známými nemáte automechanika či někoho, kdo autům rozumí, aby vám s výběrem pomohl. Řiďte se najetými kilometry, důkladně si prostudujte servisní knížku a pátrejte po historii vozu.

Jak studentské auto financovat?

Máte-li jako student to štěstí, že vám pár desítek korun do začátku přidá někdo z rodiny, pak si můžete svůj první vůz pořídit za hotové peníze. Ne každý má ale tuhle výhodu. Pak nezbývá nic jiného, než si pořídit vůz na dluh. Možností je několik, tou nejběžnější je buď úvěr nebo leasing.

Zdroj | Unsplash

Pro začátek slabší motor

Zkušeným řidičem se člověk nenarodí, tím se postupně stává. Pro studenty, jako první vůz, se obecně doporučuje vybrat takový, který má slabší motor. Díky tomu předejdete zbytečným nehodám způsobeným kvůli nezvládnutí řízení automobilu.

Tip: Jako první auto po získání řidičského průkazu určitě nejsou vhodné sportovní automobily, limuzíny, ale ani obrovská SUV.

Na co se při výběru zaměřit?

Než vyrazíte na obhlídku autosalonů nebo bazarů, položte si pár základních otázek. Co musí auto mít? Jak často a kam se s ním jezdit? Automat nebo manuál?Jaká by měla být jeho barva? Kolik na to mám peněz? Dále už se pak řiďte následujícími parametry:

   ● Bezpečnost: Bezpečnost by vždy měla být na prvním místě. Připlaťte si za auto, které má funkční airbagy a v minulosti nebylo bourané.
   ● Praktičnost: Do začátku je určitě lepší menší automobil, než obrovské SUV, které v běžném provozu není zrovna nejpraktičtější.
   ● Spolehlivost: Volte auto spolehlivé, které studenta zbytečně nebude stresovat. Vyhýbejte se takovým nabídkám, kdy má auto delší výčet závad.
   ● Cena: Zaměřte se na auto, kde bude poměr CENA-VÝKON. Ne vždy platí, že koupě toho nejlevnějšího vozu bude tou nejlepší volbou.
Trocha statistiky: Nedávné výzkumy ukázaly, že pro dívky do 25 let je při výběru vozu nejzásadnější barva, chlapci naopak řeší výkon motoru. Začínající řidiči upřednostňují auta z bazaru a většinou volí hatchback, benzínový motor a manuální převodovku.
reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist