https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-udrzitelna-konference-inovace-podtema-klimaticke-zmeny-budoucnosti-6.kvetna-2021
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Udržitelná konference & Inovace | Podtéma: Klimatické změny budoucnosti – 6. května 2021

20.4.2021 13:10
Za pět minut dvanáct! Je čas vrátit svět tam, kam patří. Dát planetě, respektive nám samotným, novou šanci. Asociace Startupů (celým názvem Česká asociace startupů kvalifikovaných k investici, z. s.) už roky propojuje smysluplné projekty s investory a odborníky z řad daňových expertů, právníků i obchodních partnerů.
 

Nyní jsme se rozhodli pomoci enviromentálně zaměřeným firmám, které pomáhají napravit naši planetu. Nabitá konference plná pozitivní energie s personami českého eko byznysu se koná již 6. května v 11:55 h. a můžete se bezplatně zaregistrovat na adrese Udržitelná.cz.

Pojďte se podívat na klimatické změny trochu jinak! Z pohledu čísel, pravdy, ale i skutečných řešení, která nabízejí technologické firmy.

Už nějakou dobu pozorujeme, jaký dopad mají naše každodenní životy na životní prostředí i zdraví lidí a že už je opravdu nejvyšší čas, abychom s tím zkusili něco udělat. Proto podporujeme také mladé firmy, které mají globální vizi s dopady na zlepšení životů nás všech. Ty, které dávají smysl pro lidstvo samo. A to je také důvodem, proč jsme se rozhodli společně s generálním partnerem, kterým je Kooperativa pojišťovna, uspořádat Udržitelnou konferenci věnovanou problematice klimatických změn budoucnosti a jejich dopadu na naše životy. Dokážeme vůbec jako jednotlivci změnit globální klimatické změny? A co můžeme dělat jako firma? V čem se bude tato konference lišit od ostatních podobných akcí? Nebudeme tu sáhodlouze probírat, jak je situace špatná a že každý by se měl zamyslet nad dopady toho, jak žije a co dělá. Že by měl více třídit a méně plýtvat papírem, pitnou vodou či jezdit více na kole. Chceme představit firmy, které aktivně hledají řešení, nebo už jej dokonce mají a ukázat tak všem, že s tím lze opravdu něco dělat! Startupy a inovace jsou už i v oblasti udržitelnosti a pokorně čekají na svou pozornost. A my jim chceme touto konferencí pomoci se ukázat! Chceme lidem ukázat také to, že existují i velké společnosti, které si pravidelně ukrajují ze svých marží a investují do toho, aby naší planetě ulevily. Jsme v tom přece všichni společně!

A co vás na konferenci čeká?

Těšit se můžete na úvodní slovo generálního ředitele pojišťovny Kooperativa, či projekt Fakta o klimatu, který přispívá ke zkvalitnění společenské diskuse o klimatické změně a podává srozumitelné údaje široké veřejnosti. V neposlední řadě se seznámíte s tím, jak iniciativa Změna k lepšímu pracuje na nastartování sebevědomé, chytré a udržitelné ekonomiky České republiky, jaké řešení pro zmenšení uhlíkové stopy nabízí nadační fond Biochar nebo jak OBEC 2030 pracuje na environmentální modernizaci venkova.

„Pojišťovny dokáží pojistit, a následně i nahradit, následky většiny živelných škod, ale některé jsou samozřejmě nenahraditelné, třeba škody na životním prostředí. K tomu se musíme spojit všichni. My už jsme začali, myslíme udržitelně a je naší snahou planetu předat příštím generacím v co nejlepším stavu. A nové technologie nám v tom mohou pomoci, je to cesta, kterou jsme se rozhodli vydat,“ potvrzuje postoj pojišťovny Kooperativa její generální ředitel Martin Diviš.

Ze startupového světa se seznámíte například s projektem Kokoza, který umožňuje kompostováním ve městech snížit množství bioodpadu, který může být využit jako hnojivo například pro vlastní rajčata. Projekt Perfect Air usiluje o poskytování zdravějšího a udržitelnějšího života každému člověku na Zemi prostřednictvím nejrelevantnějších informací o kvalitě a stavu ovzduší. Společnost Green Cat nám ukáže, že působivý marketing lze dělat i s ohledem na životní prostředí. O celoročním vertikálním farmaření s minimální uhlíkovou stopou se dozvíme více od společnosti Growlight Bohemia a svou vizi toho, že jednorázové obaly na jídlo s sebou se snad už brzy stanou minulostí, nám představí ReKrabička.

V závěrečné části konference vystoupí společnost Mattoni, která usiluje o to, aby celé nápojové odvětví bylo dlouhodobě udržitelné, a přistupuje tak zodpovědně i k péči o své prameny a zdroje. Dále se představí také průkopník zelené architektury, firma LIKO-S, která usiluje o návrat zeleně do měst a snaží se zajistit, aby naše města byla příjemným místem pro život i dalším generacím. Vystoupí také společnost Meteopress, která se snaží díky svým předpovědím eliminovat dopady negativních vlivů počasí na zdraví, majetek a duševní pohodu lidstva. Těšit se můžete také na průkopníka udržitelného podnikání ve výrobě bylin, čajů a koření, firmu Sonnentor a jak se vyrábí elektřina Nazeleno, to se dozvíte od Nano Energies.

Velké poděkování na závěr patří pojišťovně Kooperativa, která zajistila financování a právě díky ní se můžeme stát svědky této konference. „Jsme hrdí na ty, kteří o podpoře pouze nemluví, ale jsou ochotni pro zlepšení světa i něco udělat. Tam patří právě i Kooperativa, která se na této konferenci finančně podílí a díky tomu může být akce zdarma a dokážeme osvětu přenést na maximální množství environmentálních superhrdinů. Za to srdečně děkujeme.“, dodává Bc. David Zábrž, předseda Asociace Startupů.

Připojte se a přijďte si vychutnat příval optimismu a zajímavých informací. Akce je zdarma a je určena široké i odborné veřejnosti, důraz klademe na úderné a dynamické prezentace a slibujeme, že nudit se rozhodně nebudete.


reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist