https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-vetsina-kraju-ceske-republiky-stale-prijima-zadosti-o-kotlikovou-dotaci-vyjimkou-je-pouze-kraj-kralovehradecky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Většina krajů České republiky stále přijímá žádosti o Kotlíkovou dotaci, výjimkou je pouze kraj Královéhradecký

28.11.2023 10:24
Zdroj | Schlieger
Na pomoc nízkopříjmovým domácnostem při získávání ekologického zdroje vytápění byla v rámci programu Kotlíková dotace celkově vyhrazena částka 1,7 mld. Kč. Přijímání žádostí startovalo v jednotlivých krajích od června do začátku září letošního roku. Třináct ze čtrnácti krajů ČR prostředky z tohoto dotačního titulu aktuálně stále disponuje. Až na obyvatele Královéhradeckého kraje, který podle dostupných informací titul znovu otevře na jaře 2024, takže mohou senioři nebo osoby pobírající příspěvek na bydlení o tento typ dotace ještě požádat. V jejím rámci lze dosáhnout až na 95 % výdajů za pořízení nového systému a její významnou výhodou je fakt, že k vyplacení schválené částky dochází ještě před realizací projektu.
 
Ti, kdo si o dotaci budou chtít požádat, potřebují:

   • žádost o poskytnutí dotace,
   • kopii dokladu o kontrole technického stavu a provozu dosavadního kotle, fotodokumentaci dosavadního kotle napojeného na otopnou soustavu a komínové těleso,
   • kopii potvrzení o příjmu domácnosti – např. potvrzení o pobírání starobního nebo invalidního důchodu 3. stupně, popř. potvrzení o pobírání příspěvku na bydlení kdykoli v období od 1. 1. 2022 do doby podání žádosti o dotaci,
   • potvrzení o tom, že jako žadatel máte v objektu, kde má dojít k výměně zdroje tepla, trvalé bydliště
   • a kopii potvrzení o vedení bankovního účtu či kopii smlouvy o zřízení účtu na jméno žadatele.

Zdroj | Schlieger

Je to výjimečná příležitost pro ty, kdo by si moderní, ekologicky i ekonomicky efektivnější systém sami pořídit nemohli. „S podáním žádostí mohou nízkopříjmovým domácnostem pomoci nezávislí odborníci stejně jako společnosti, které se specializují na OZE i dotační programy, jež je podporují,“ uvádí Pavel Matějovič, provozní ředitel společnosti Schlieger. Mezi tyto organizace patří s 13 lety na trhu a více než 15 000 instalacemi podobných řešení i Schlieger. Více na https://www.schlieger.cz/radce/.

Příležitost získat finanční příspěvek až 180 000 Kč* na výměnu zdroje tepla ve své nemovitosti tak stále trvá. Cílová skupina ji může využít například na pořízení tepelného čerpadla.

Tepelné čerpadlo SCHLIEGER PREMIUM X21

typu vzduch-voda je vhodné pro novostavby a zateplené domy. Teplo pro celý dům získává z venkovního vzduchu a pomáhá tak šetřit náklady na energie. V provedení monoblok nabízí SCHLIEGER PREMIUM X21 vysoký komfort a špičkovou kvalitu za rozumnou cenu. Efektivně pracovat dokáže až do teploty venkovního vzduchu –25 °C a výstupní teplota vody dosahuje až 60 °C. Díky využití ekologického chladiva R32 je energetická efektivita tohoto modelu A+++. Zároveň patří ve své kategorii při hladině hluku 39 dB(A) mezi nejtišší. Vytápění celého domu pomocí tepelného čerpadla SCHLIEGER PREMIUM X21 je navíc řízeno chytrým bezdrátovým termostatem SIEMENS s ovládáním na dálku pomocí mobilní aplikace. Model byl navržen v České republice a splňuje mezinárodně uznávanou certifikaci TÜV SÜD Czech, s. r. o.

###

*Moravskoslezský kraj svým žadatelům nabízí ještě 7 500 Kč nad rámec celorepublikového stropu.


reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist