https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-vybirame-venkovni-osvetleni-tipy-pro-skvelou-letni-atmosferu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Vybíráme venkovní osvětlení: Tipy pro skvělou letní atmosféru

5.6.2023 12:53
Letní večery jsou ideálním časem k relaxaci s přáteli a rodinou ve venkovním prostředí. Vhodné venkovní osvětlení může vytvořit útulnou a příjemnou atmosféru, která zvýrazní krásu vaší zahrady či terasy. Svítidla Eglo jsou skvělou volbou, jež kombinuje kvalitu, design a funkčnost.
 
Při výběru venkovního osvětlení je důležité zvolit kvalitní a odolná svítidla, která vydrží venkovní podmínky. Populární značka Eglo nabízí širokou škálu moderních a stylových svítidel vhodných pro venkovní prostředí. Svítidla Eglo jsou známá svou vysokou kvalitou a designem, který skvěle zapadne do různých typů exteriérů.

Kde všude venku potřebujeme světlo?

Pro dosažení optimálního osvětlení je důležité světelné zdroje správně umístit. Rozhodněte se, které části vaší zahrady chcete zvýraznit - například terasu, altánek, zahradní cestu, skalku či dominantní okrasné rostliny. Světelné zdroje lze instalovat na zeď domu, sloupy, stromy nebo přímo na zem.

Nástěnná venkovní svítidla

K osvětlení terasy nejčastěji využíváme svítidla nástěnná, která se instalují na zeď a dají se jednoduše připojit k celkovému okruhu rozvodů v domě. Nástěnná venkovní svítidla Eglo nabízejí celou škálu tvarů, od moderních a minimalistických světel po lampičky v rustikálním duchu. Sami se už rozhodnete, který typ bude nejlépe ladit se stylem vašeho domu a terasy.

Tip: Myslete na to, že by světlo mělo směřovat na terasový nábytek a hlavně stůl, u něhož po večerech sedíte a popíjíte, nebo dokonce večeříte. Pokud máte na terase umístěný i gril, měli byste zvážit ještě jedno svítidlo navíc, které dobře posvítí na grilovací mřížku.

Sloupková svítidla

Sloupková a stožárová svítidla Eglo jsou ideální pro osvětlení příjezdových cest, zahradních cestiček, alejí nebo vstupů. Jsou koncipována tak, aby vydržela venkovní podmínky a poskytovala dostatečné osvětlení bez zbytečného oslnění. Jejich funkcí je především posvítit na cestu, abyste se v pozdních večerních hodinách bezpečně dostali od branky k domu nebo z terasy k altánku.

Tip: Zdroj světla ve sloupkovém svítidle nemusí být nijak ostrý, slouží hlavně k orientaci. V tomto případě je proto dobré vsadit na úsporné žárovky a LED technologii, která spotřebuje méně energie.

Venkovní reflektory

Mezi venkovními svítidly Eglo najdete také venkovní reflektory, které jsou skvělým prostředkem pro vytvoření silného a zaměřeného osvětlení většího prostoru. Tato svítidla mají schopnost osvětlit velké plochy a vytvořit silný světelný tok, což je ideální pro bezpečnostní účely nebo pro osvětlení večerních sportovních aktivit.

Tip: Při výběru venkovních reflektorů je důležité věnovat pozornost výkonu svítidla, který ovlivňuje intenzitu osvětlení. Zvolte reflektor s dostatečným výkonem, aby pokryl celou požadovanou plochu. Klíčový je rovněž úhel světelného paprsku. Reflektory s nastavitelným úhlem osvětlení umožňují přesné zaměření světla na požadované místo. To je užitečné při zvýrazňování určitých prvků zahrady, budov nebo objektů.

Pozor na hodnotu IP

Při výběru venkovního osvětlení je důležité věnovat pozornost hodnotě IP krytí. Můžete si všimnout, že všechna venkovní svítidla Eglo udávají hodnotu IP44, jež zajišťuje ochranu proti vniknutí pevných předmětů větších než 1 mm a stříkající vody. Tato hodnota IP krytí zajistí spolehlivou odolnost proti prachu a povětrnostním vlivům, kterým jsou svítidla venku vystavena.

Tip: Do blízkosti bazénů je vhodné zvolit svítidla s vyšším IP krytím, například IP65 nebo IP67. Tyto hodnoty krytí zajišťují větší odolnost proti vniknutí vody a umožňují bezpečné použití svítidel i v náročnějších podmínkách.


reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist