https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-vyslo-unorove-cislo-ochrana-prirody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Vyšlo únorové číslo Ochrana přírody

4.3.2020 10:35 | PRAHA (Ochrana přírody)
Otevírá jej úvodník Bohumila Kučery, bývalého šéfredaktora časopisu Ochrana přírody, který popisuje, jak vypadala redakční práce v době, kdy časopis řídil.
 

Článek Věry Kučové o Krušných horách objasňuje, co vedlo k zapsání hornického regionu Krušnohoří na Seznam světového a přírodního dědictví UNESCO. Zároveň se zamýšlí nad dalším osudem tohoto jedinečného pohoří, které - na rozdíl od našich ostatních hraničních hor – nemá na svém území ani národní park, ani chráněnou krajinnou oblast.

V rubrice Z naší přírody se dočtete, čím je cenná národní přírodní rezervace Špraněk, obsáhlý článek Filipa Lysáka popisuje problémy s mineralizací organických substrátů při revitalizaci.

Hned několik článků se věnuje připravovanému novému stavebnímu zákonu. Mýty, které se v médiích v souvislosti se stavebním řízením objevují, komentuje náměstek ministra životního prostředí Vladimír Mana. Mimo jiné konstatuje, že právní řád demokratického státu by se nikdy neměl stát nástrojem politického marketingu. Petr Svoboda popisuje způsob přípravy a nejdůležitější změny, které by stávající návrh znamenal pro ochranu přírody, účasti veřejnosti se věnuje text Vojtěcha Dědka. Jitka Jelínková se zaměřuje na problémy, které přináší novela vodního zákona v souvislosti s výstavbou malých vodních nádrží.

Do Krkonoš vás zavede rozhovor s Robinem Böhnischem, ředitelem Krkonošského národního parku, v rubrice Mezinárodní ochrana přírody se podíváte do amerického národního parku Olympic.

A Jan Plesník se neúspěšně pokoušel vyluštit sudoku – kolik druhů žije v současnosti na Zemi.

Přejeme zajímavé čtení.

Toto i starší čísla najdete na http://www.casopis.ochranaprirody.cz/


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist