https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-vytvorme-jim-na-skrivanku-misto-pro-zivot
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Vytvořme jim na Skřivánku místo pro život!

12.12.2023 15:13
Sýc rousný.
Sýc rousný.
Foto | Luboš Vaněk / ČSOP
Český svaz ochránců přírody (ČSOP) během posledních dvaceti let zachránil už více jak 193 hektarů na 56 cenných lokalitách tím, že je vykoupil do svého vlastnictví a postaral se, aby jejich přírodní hodnoty posílily. Více o tom je na www.mistoproprirodu.cz.
 
Nyní však před ním stojí výzva, se kterou se ještě nepotkal. Lokalita Na Skřivánku v srdci Vysočiny je na prodej. Ale je nutné do konce května zaplatit majitelům celkem 3,5 milionu Kč. Je to osmihektarové, velmi rozmanité území s rozsáhlými mokřady, prameništi, potůčky, vrbinami, starými stromy a kouskem lesa.

Pokud se podaří lokalitu vykoupit, zajistí zde Český svaz ochránců přírody ve spolupráci s místním pozemkovým spolkem Gallinago trvalou kvalitní péči. Podpoří tak život řady vzácných druhů, jako je třeba zábělník bahenní, vážka jasnoskvrnná či sýc rousný. To vše Na Skřivánku žije či může žít. A ještě mnohem víc!

Bez pomoci dárců to nepůjde! Pomozte nám prosím koupit tuto lokalitu:

Pomůžu s výkupem Na Skřivánku

Pro dárce jsou připravené i zajímavé odměny (některé vhodné i jako vánoční dárek). Od speciálních darovacích certifikátů přes odborné exkurze, ručně malovaná trika či možnost zkusit si, jak se bagruje tůň, až po právo si novou tůň Na Skřivánku pojmenovat.

Navíc! Dary na pomoc Skřivánku provedené do konce roku 2023 si jak právnické tak fyzické osoby mohou odečíst až do výše 30 % ze základu daně z příjmů!

Kde se dozvíte více? Na skrivanek.mistoproprirodu.cz

Skřivánek

předchozí    další
Zdroj | ČSOPreklama

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist