https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-zajima-vas-jestli-ekologii-resi-firmy-jako-samsung
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Zajímá vás, jestli ekologii řeší firmy jako Samsung?

20.7.2021 17:27
Ekologie a udržitelnost jsou témata, která řeší i velké nadnárodní firmy. Korejská společnost Samsung také vnímá důležitost ekologie a přijala proto opatření, která mají situaci životního prostředí zlepšit. Soustředí se hlavně na snížení uhlíkové stopy, ekologické produkty a kruhovou ekonomiku.
 
I nadnárodní velké firmy si uvědomují důležitost udržitelnosti a ekologického chování. Společnost Samsung v rámci svého programu odpovědného chování přijala hned několik opatření, která mají za důsledek snížení spotřeby energie a tím pádem i snížení uhlíkové stopy.

Kroky k nápravě klimatických změn

Příkladem takového opatření je implementace IoT (internetu věcí) do systémů topení, ventilace a klimatizace na pracovištích v Yeongdeok v Koreji nebo Ho Či Minově městě ve Vietnamu. Pomocí monitorace a pokročilých algoritmů úspory energie se podařilo snížit spotřebu energie v Ho Či Minově městě o 12,4 %. Společnost plánuje tuto technologii rozšířit i do dalších pracovišť v Koreji, USA a jihovýchodní Asii.

Dalším krokem ke snížení uhlíkové stopy byl závazek přechodu na 100 % obnovitelné energie do roku 2020 na území USA, Číny i Evropy. Závazek se společnosti podařilo naplnit již rok před stanoveným cílem a v roce 2020 došlo ke snížení skleníkových plynů o 5,68 milionů tun, což je hodnota o 16 % vyšší oproti roku 2019.

Snížení celkové spotřeby elektrické energie dosahuje Samsung i vývojem účinnějších spotřebičů a inovací. Zavedením vysoce energeticky účinných komponent v chladničkách se podařilo snížit roční spotřebu energie o 42 % v porovnání s rokem 2008. Ekologické aktivity Samsungu jsou navíc uznávány po celém světě a byly mu uděleny různé ekologické certifikace v mnoha zemích.

Zábava, praktičnost a ekologie v jednom

Samsung balí své větší produkty jako jsou televizory, monitory, vysavače nebo třeba soundbary do speciálně navržených ekologických krabic pro snadnou recyklaci. Navíc na svých stránkách nabízí návody, co lze z krabic vytvořit a snížit tak množství odpadu. Z krabic je možné vyrobit různé poličky, domečky pro domácí mazlíčky, hračky nebo stojany na telefon. Veškeré nápady a návody najdete na stránkách www.samsung-ecopackage.com.

Kruhem k udržitelné ekonomice

V rámci kruhové ekonomiky společnost Samsung neustále zefektivňuje spotřebu zdrojů, a to nad rámec běžné praxe. Velmi dbá na to, aby komponenty a zdroje, byly v co největší míře opakovaně využitelné a aby po uplynutí životnosti byly recyklované. Tímto přístupem Samsung snižuje množství přírodních zdrojů, skleníkových plynů a dalších znečisťujících látek, které vznikají při výrobě. Korejské společnosti se podařilo dosáhnout 95% míry recyklace odpadu na pracovištích Samsungu. Například v recyklačním centru Asan v roce 2019 zpracovali 338 000 chladniček, praček a IT zařízení a získal z nich 24,5 tun kovů a plastů k recyklaci. Samsung využívá i šetrné obaly jako jsou bioplasty a papír, který má certifikaci pro udržitelné lesnictví.

Pokud vás zajímá víc informací o ekologických aktivitách Samsungu, navštivte stránky www.samsung.com/cz/sustainability/environment/.


reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist