https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-zlaty-list-v-karantene-je-u-konce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Zlatý list v karanténě je u konce

2.7.2021 16:34 | PRAHA (ČSOP)
Zdroj | Zlatý list
Zlatý list je tradiční přírodovědná terénní soutěž dětských kolektivů věku základní školní docházky. Rok se s rokem sešel a situace kolem pandemie nebyla ani pro letošní 49. ročník soutěže příznivá, a proto jsme již podruhé připravili on – line formu soutěže "Zlatý list v karanténě".
 

Za vydatné pomoci odborníků z jednotlivých oborů jsme opět připravili deset on – line testů. Každý týden, počínaje 12. 4., jsme zveřejnili dva testy různé obtížnosti jedné odbornosti.

Jsme u konce, uplynulo deset týdnů od zahájené soutěže "Zlatý list v karanténě". Každé pondělí, úderem pravého poledne, jsme zveřejnili nový test na vybrané přírodovědné téma (entomologie, mykologie, ichtyologie, či geologie a další …). Každé téma bylo zpracováno do dvou variant – jednodušší pro mladší účastníky a náročnější pro starší účastníky. Kromě dětí ve věku základní školní docházky se jej zúčastnili studenti SŠ, VŠ i rodiče soutěžících a dokonce i učitelé. Jak už tomu tak bývá, některé testy byly jednodušší i ve své náročnější podobě a jiné se staly strašáky ještě před svým uveřejněním, protože se jedná o obecně zažitou iluzi, že otázky z dané odbornosti jsou náročné, např. mykologie. S příchodem uvolňování restrikcí a rozvolňováním opatření se účastníci postupně vraceli do škol a k pobytu venku a tím lehce opadl zájem o on – line testy.

Přesto se Zlatý list v karanténě může pochlubit vysokou účastí. Za dobu trvání soutěže bylo vyplněno 932 jednodušších testů a 521 náročnějších variant testů. Nejvíce testů vyplnili žáci ve věku 9 – 12 let. Účastníci si mohli díky testům zlepšit svoje znalosti z přírodovědných oborů a navíc získat také malý věcný dárek. Stačilo vytrvat a vyplnit všech deset testů. Z těchto nejvytrvalejších jsme vylosovali 50, k nimž odměna poputuje.

Zlatý list je neodmyslitelně spojený s jeho generálním partnerem, společností NET4GAS, s. r. o. Za podporu děkujeme rovněž Lesům ČR, s.p., Státnímu fondu životního prostředí a Ministerstvu životního prostředí.


reklama

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist