https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/26-srpen-bude-den-pro-antilopu-derbyho-v-zoo-ostrava
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

26. srpen bude den pro antilopu Derbyho v Zoo Ostrava

25.8.2017 06:00 | PRAHA (Ekolist.cz)
Západní poddruh antilopy Derbyho (na obrázku) žije v přírodě pouze v Senegalu v Národním parku Niokolo Koba v počtu menším než 200 kusů. V lidské péči žije pod dohledem českých odborníků jen několik desítek jedinců v senegalských rezervacích Bandia a Fathala. Antilopa Derbyho je ohrožena nejvíce kvůli pytláctví a úbytku životního prostoru v důsledku rozšiřování zemědělských oblastí.
Západní poddruh antilopy Derbyho (na obrázku) žije v přírodě pouze v Senegalu v Národním parku Niokolo Koba v počtu menším než 200 kusů. V lidské péči žije pod dohledem českých odborníků jen několik desítek jedinců v senegalských rezervacích Bandia a Fathala. Antilopa Derbyho je ohrožena nejvíce kvůli pytláctví a úbytku životního prostoru v důsledku rozšiřování zemědělských oblastí.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Tom Junek / ZOO Ostrava
Zoo Ostrava věnuje den 26. srpna antilopě Derbyho - největší a zároveň nejohroženější antilopě světa. Zoo Ostrava tento záchranný projekt podporuje od roku 2010 a od loňského roku i každý návštěvník zoo prostřednictvím projektu Koruna ze vstupu. Informuje o tom Šárka Nováková, tisková mluvčí Zoo Ostrava.
 

Už po osmé se uskuteční tradiční akce organizovaná spolkem Derbianus Conservation, který se v záchraně této antilopy angažuje. Západní poddruh antilopy Derbyho žije v přírodě pouze v Senegalu v Národním parku Niokolo Koba v počtu menším než 200 kusů. V lidské péči žije pod dohledem českých odborníků jen několik desítek jedinců v senegalských rezervacích Bandia a Fathala. Antilopa Derbyho je ohrožena nejvíce kvůli pytláctví a úbytku životního prostoru v důsledku rozšiřování zemědělských oblastí.

Návštěvníci, kteří se v sobotu 26. srpna vydají do ostravské zoo, se budou moci na akci seznámit s antilopou Derbyho. Zároveň se dozví aktuální novinky ze Senegalu, kde projekt již řadu let probíhá. Pro děti budou nachystány nejrůznější antilopí aktivity a také malování na obličej. Mohou se tak proměnit v malé antilopy či jiná zvířátka. Tradičně nebude chybět ani antilopa v životní velikosti na plachtě, u které se budou moci malí i velcí návštěvníci poměřit. K dispozici budou také nejrůznější prodejní předměty s motivem antilop, jako jsou magnetky, samolepky či trička. Veškerý zisk z této akce putuje přímo na záchranný program, který trvá už více než 15 let. Program bude probíhat u expozice Na statku od 10 do 17 hodin.

Zoo Ostrava je od roku 2012 členem spolku Derbianus Conservation. Od 1. ledna 2016 je tento záchranný projekt podporován mezi jinými i prostřednictvím projektu Koruna ze vstupu. To znamená, že ze vstupu každého návštěvníka Zoo Ostrava putuje 1,- Kč na speciální účet, který je čerpán výhradně na podporu projektů věnujících se záchraně a ochraně ohrožených druhů zvířat a rostlin ve volné přírodě.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Blanka Štiková
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist