https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/57-pamatnych-dubu-na-trebicsku-se-docka-odborneho-osetreni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

57 památných dubů na Třebíčsku se dočká odborného ošetření

6.9.2017 08:00 | PRAHA (Ekolist.cz)
57 památných dubů u Hrotovic na Třebíčsku (na obrázku) odborně ošetří arboristé. Duby jsou staré asi 200 let.
57 památných dubů u Hrotovic na Třebíčsku (na obrázku) odborně ošetří arboristé. Duby jsou staré asi 200 let.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Lesy ČR, s.p.
57 památných dubů u Hrotovic na Třebíčsku odborně ošetří arboristé. Duby jsou staré asi 200 let. Práce začnou v polovině září vyřezáváním náletových dřevin, skončí v prosinci. Náklady na ošetření dosáhnou přibližně 300 tisíc korun. Informovala o tom Eva Jouklová, tisková mluvčí Lesů ČR.
 

Stromy čekají speciální druhy řezů, některé koruny zajistí vazby. Na místě zůstane jen část vyřezaného dříví se vzácnými druhy hmyzu nebo dutinovými živočichy. “Památné stromy jsou velmi významné z pohledu krajinných struktur. Bez odborného ošetření stromů dojde do několika desítek let k jejich rozpadu a zániku,“ řekl Roman Říha z Krajského ředitelství Brno.

“Vycházíme z odborně zpracovaného posudku. Znalec vyhodnotil zdravotní stav všech stromů a navrhl jejich odborné ošetření,“ řekl Dalibor Šafařík z Krajského ředitelství podniku Lesy ČR. Stromům se díky projektu prodlouží životnost a zvýší se bezpečnost návštěvníků. “Během provádění prací musíme omezit vstup do dané lokality. Ohrožený prostor vyznačíme páskami a arboristé dohlédnou na respektování tohoto omezení,“ dodal Šafařík.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

57 památných dubů u Hrotovic na Třebíčsku odborně ošetří arboristé. Duby jsou staré asi 200 let. Práce začnou v polovině září vyřezáváním náletových dřevin.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist