https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-hynuti-jasanu-ozivovani-druhu-a-paleni-rohu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Hynutí jasanů, oživování druhů a pálení rohů

30.10.2017 09:11 (Ochrana přírody)
Vyšlo nové číslo  časopisu Ochrana přírody.
Vyšlo nové číslo časopisu Ochrana přírody.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
To všechno a ještě mnohem víc nabízí poslední číslo časopisu Ochrana přírody.

 

 

 

Obsáhlý článek Václava Hlaváče a Anety Dvořákové popisuje, že jasany v národní přírodní rezervaci Ransko jsou napadeny houbovým patogenem a plošně odumírají. Na podzim by měl začít rozsáhlý projekt z Operačního programu Životní prostředí, který je zaměřen na obnovu zdejších porostů vhodnými dřevinami, Třiceti letům národní přírodní rezervace Zahrady pod Hájem se věnuje text Karla Fajmona a Tomáše E. Vondřejce, o likvidaci invazního raka mramorovaného na Proseku referuje Tomáš Gorner.

Řečnickou otázku, zda má ochrana přírody oživovat mamuty, nebo chránit slony, klade Jan Plesník, poslední pálení nosorožčích rohů v ZOO Dvůr Králové popisuje Tomáš Růžička. A Jakub Hruška v obsáhlém rozhovoru vysvětluje, k čemu všemu se v naší krajině používá tolik diskutovaný Roundup.

Přejeme zajímavé čtení.


reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist