https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-jak-levna-akumulace-energie-a-decentralizace-zmeni-ceskou-energetiku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Jak levná akumulace energie a decentralizace změní českou energetiku?

5.10.2018 09:01
Éra tradiční centrálně řízení energetiky končí. Díky výraznému poklesu cen bateriových energetických skladovacích systémů (BESS) a poklesu investičních nákladů na nové velkokapacitní fotovoltaické elektrárny (FVE) pod úroveň 20 000 Kč/kWp přichází do České republiky nová éra decentrální energetiky.
 

Již brzy si firmy i občané díky nové „evropské legislativě“ budou moci svou elektřinu obchodovat, uskladnit nebo sdílet mezi sebou.

Kde se inspirovat?

O nových trendech, vývoji, změnách v legislativě a technologických novinkách v oblasti akumulace energie a fotovoltaiky budou diskutovat přední zahraniční a domácí experti na konferenci a výstavě Smart Energy Forum (SEF) ve dnech 6.-7. listopadu 2018 v Praze. Detailní program odborných konferencí je uveden na www.SmartEnergyForum.cz.

Letos vůbec poprvé na konferenci vystoupí přední světový odborník na akumulaci energie- Dr. Matthias Vetter, vedoucí oddělení akumulace energie v německém renomovaném institutu Frauhnhofer ISE. Ve své přednášce se Dr. Vetter na konferenci o akumulaci energie Smart Energy Forum v Praze dne 6. listopadu zaměří na bezpečnost systémů akumulace energie pro FV aplikace.

Na trh přichází nová generace fotovoltaických panelů, která dokáže monitorovat nejen výkon, ale také dálkově identifikovat možné problémy. O výhodách nová technologie panelů bude na fotovoltaické konferenci Smart Energy Forum dne 7.listopadu. hovořit ve své přednášce hovořit Stuart Brannigan, výkonný ředitel společnosti AEG Solar Solutions.

Největší výstava domácích bateriových systémů

Součástí „fóra“ je největší výstava domácích bateriových systémů, fotovoltaických panelů a dalších řešení pro energetickou soběstačnost firem i domácností. Přes 40 tuzemských i zahraničních výrobců zde nabízí možnost bezplatných konzultací návštěvníkům výstavy.

Pro veřejnost je vstup na výstavu ZDARMA. Je nutná registrace online.

Celá akce je doplněna o možnost bezplatných testovacích jízd v elektromobilech (TESLA, Nissan, atd.). Českou premiéru zde bude mít nový elektromobil Jaguar I-PACE.

Nová éra české energetiky přichází. Inspirujte se na www.SmartEnergyForum.cz


reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist