https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-nelegalni-zalesnovani-fragmentace-ricni-site-a-rozvojova-spoluprace-v-zambii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Nelegální zalesňování, fragmentace říční sítě a rozvojová spolupráce v Zambii

2.1.2018 16:06 (Ochrana přírody)
To všechno a ještě mnohem víc nabízí poslední číslo časopisu Ochrana přírody. Vyšlo 21. prosince. Elektronickou verzi časopisu můžete stáhnout zdarma.

 

Obsáhlý článek Anety Dvořákové, Luďka Čecha a Václava Hlaváče se věnuje dopadům nelegálního zalesňování v CHKO Žďárské vrchy, které autoři považují za plíživou hrozbu pro biodiverzitu krajiny. V rubrice Výzkum a dokumentace se dočtete o projektu, který zkoumal fragmentaci naší říční sítě. Jedním z jeho výstupů je i veřejná databáze migračních bariér, kterou můžete najít na http://vodnitoky.ochranaprirody.cz/.

Nedožitým devadesátinám Karla Hudce se věnuje obsáhlý článek v rubrice Zaměřeno na veřejnost. Mimo jiné se v něm dozvíte, jakou renesanční osobností tento ornitolog, pedagog, věděc, popularizátor a dramatik vlastně byl.

Rozhovor s Janem Hřebačkou vás zavede do našeho nejstaršího národního parku a ukáže výzvy, který bude muset nový šéf KRNAPu čelit.

Možnosti, které by znamenal rozvoj šetrné turistiky v Zambii, popisuje v obsáhlém textu František Pelc.

Elektronickou verzi časopisu najdete zde.


reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist