https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-net4gas-daroval-vscht-v-praze-150-000-kc-na-motivacni-stipendia-a-dalsi-podporu-studijnich-aktivit
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

NET4GAS daroval VŠCHT v Praze 150 000 Kč na motivační stipendia a další podporu studijních aktivit

17.10.2014 12:41 (Net4Gas)
"Jsem ráda, že jedním z oceněných je Pavel Procházka, který již působí v naší společnosti v rámci programu pro studenty Internship,“ řekla Jana Koverdynská.
"Jsem ráda, že jedním z oceněných je Pavel Procházka, který již působí v naší společnosti v rámci programu pro studenty Internship,“ řekla Jana Koverdynská.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | NET4GAS
Zástupci společnosti NET4GAS letos podobně jako v minulých letech předali finanční dar v celkové výši 150 000 Kč Ústavu plynárenství, koksochemie a ochrany ovzduší Fakulty technologie ochrany prostředí Vysoké školy chemicko-technologické v Praze (KAP). Společnost NET4GAS je již od roku 2012 jeho generálním partnerem. Finance jsou určeny na prospěchová stipendia. Dva studenti letos získali za výjimečné výsledky každý po 20 tisících Kč. Kromě prospěchových stipendií se zbývající peníze použijí i na odměny za soutěž ve Studentské vědecké konferenci a za nejlepší semestrální projekty studentů magisterského studia.
 

„Spolupráce s technickými obory je pro nás důležitá zejména z hlediska personálního, je však také významnou součástí naší společenské odpovědnosti. Vytvářet vztah se studenty už v průběhu jejich studia a následně jim nabízet uplatnění v naší společnosti je jedním z hlavních cílů našeho partnerství. Jsem ráda, že jedním z oceněných je Pavel Procházka, který již působí v naší společnosti v rámci programu pro studenty Internship,“ řekla Jana Koverdynská, Senior specialista pro personální rozvoj společnosti NET4GAS.

„Motivační stipendia nám pomáhají překonávat trend snižování zájmu mladých lidí o technické obory a navazující nedostatek kvalifikovaných technických pracovníků v průmyslu. Vypsání stipendií skutečně vedlo ke zvýšení zájmu studentů o obor zaměřený na plynárenskou problematiku. Počty studentů KAP od této doby vykazují opět stoupající trend. Motivační stipendia byla letos předána studentům magisterského studia oboru Chemie a technologie paliv a prostředí se zaměřením na problematiku plynných a pevných paliv, kteří dosáhli v 1. ročníku studia mimořádných studijních výsledků,“ uvedl Doc. Ing. Karel Ciahotný, CSc., vedoucí KAP.

„Kromě motivačních stipendií spolupracujeme na návrhu témat bakalářských, diplomových či disertačních prací, odborných přednáškách a exkurzích pro studenty, při konzultacích studentských prací či v rámci tzv. Internship programu, ve kterém nabízíme studentům pracovní smlouvu na cca dva roky s možností přechodu na hlavní zaměstnanecký poměr, a následně pak v rámci Trainee programu pro absolventy,“ doplnila Jana Koverdynská. Společnost NET4GAS je dále od roku 2012 partnerem Ústavu materiálového inženýrství Fakulty strojní Českého vysokého učení technického v Praze, pomáhá také středním, základním a mateřským školám v regionech, ve kterých působí.

Společnost NET4GAS si je vědoma své společenské odpovědnosti, a proto systematicky a dlouhodobě rozvíjí svou koncepci firemního dárcovství a sponzoringu. Aktivně se angažuje ve třech oblastech: ochrana přírody (NET4GAS Blíž přírodě), výchova, vzdělávání a výzkum (NET4GAS Blíž poznání) a komunitní rozvoj (NET4GAS Blíž regionům). Více informací najdete na stránkách www.net4gas.cz v sekci Pomáháme.


reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist