https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-nove-cislo-ochrany-prirody-je-venovano-prevazne-jeskynim
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Nové číslo Ochrany přírody je věnováno převážně jeskyním

12.7.2018 12:19 (Ochrana přírody)
Aktuální číslo Ochrany přírody otevírá úvodník Karla Drbala, náměstka ředitele Správy jeskyní ČR, která se stará o provoz 14 veřejnosti přístupných jeskyní.
 

Na něj navazuje text o mladečských jeskyních, které jsou naším nejstarším sídlištěm rodu Homo sapinens.

Podzemí je věnován i další článek - letos totiž uplynulo přesně osmdesát let od objevu Javoříčských jeskyní. Do Gruzie se podíváte v článku o mikroklimatickém monitoringu zdejších jeskyní a v rubrice Zaměřeno na veřejnost si můžete prohlédnout historické mapy krasové krajiny.

Těšit se můžete i na text o migračních bariérách pro obojživelníky, zprávu o netradičním způsobu revitalizace rašeliniště či pokračování článku o ochraně biotopů ohrožených druhů v územním plánování. Do práce senátora můžete nahlédnout v rozhovoru se Zbyňkem Linhartem a v článku Jaromíra Kosejka se dozvíte, jak se AOPK ČR podílí na České ceně za architekturu.
reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist