https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-promarnena-sance-uses-belokarpatske-louky-i-ptaci-krkonos
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Promarněná šance ÚSES, bělokarpatské louky i ptáci Krkonoš

6.9.2017 09:11 (Ochrana přírody)
Vyšlo nové číslo  časopisu Ochrana přírody.
Vyšlo nové číslo časopisu Ochrana přírody.
To všechno a ještě mnohem víc nabízí poslední číslo časopisu Ochrana přírody.

 

 

 
Obsáhlý článek Václava Hlaváče a Pavla Pešouta komentuje novou metodiku vymezování ÚSES, kterou autoři považují za promarněnou příležitost. Libor Ambrozek vás zavede do národní přírodní rezervace Porážky, která je stejně zajímavá jako mnohem známější Čertoryje.

Evropské komise rozšířila začátkem srpna seznam významných invazních nepůvodních druhů. Co z toho plyne pro péči o naši přírodu se dozvíte v článku Jana Plesníka.

O výstupech projektu, který zmapoval aktuální rozšíření ptáků v našem nejvyšším pohoří, pojednává článek Jiřího Flouska Ptáci Krkonoš po dvaceti letech.

V rubrice Mezinárodní ochrana přírody se dozvíte, jaký je systém chráněných území v Moldávii, nejchudší evropské zemi a a na co by se mohla zaměřit česká rozvojová podpora.

Rozhovor s předsedou výboru pro životní prostředí Poslanecké sněmovny Böhnischem vás zavede do zákulisí této instituce, zejména v souvislosti s novelou zákona o ochraně přírody.

 Výše uvedené byla jen malá ochutnávka toho, co se můžete v posledním čísle časopisu Ochrana přírody dozvědět.

 Přejeme zajímavé čtení.


reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist