https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-setkani-s-prirodou-exkurze-pro-zvidave-milovniky-prirody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Setkání s přírodou – exkurze pro zvídavé milovníky přírody

26.5.2016 10:50 (ČSOP)
Na své si přijdou všichni, kteří svůj čas rádi tráví v přírodě. Exkurze jsou věnované široké veřejnosti od dětí až po vášnivé přírodovědce.
Na své si přijdou všichni, kteří svůj čas rádi tráví v přírodě. Exkurze jsou věnované široké veřejnosti od dětí až po vášnivé přírodovědce.
Zdroj | ČSOP
Již podeváté se můžete těšit na sérii exkurzí, které letos budou probíhat od 10. do 19. června v rámci kampaně Českého svazu ochránců přírody Setkání s přírodou. Na své si přijdou všichni, kteří svůj čas rádi tráví v přírodě. Exkurze jsou věnované široké veřejnosti od dětí až po vášnivé přírodovědce. Letos je pro vás připraveno 18 exkurzí v 8 krajích ČR, všechny budou vedené zasvěcenými průvodci a budou zdarma.
 

A co vás letos čeká? Například exkurze do štoly uvnitř hráze vodní nádrže Švihov, v níž se nachází zimoviště netopýra černého. Štola se otevírá veřejnosti pouze výjimečně, tudíž máte jedinečnou příležitost! Při túře Labskými pískovci se zase budete moci seznámit s uměleckou tvorbou známých umělců přímo v krajině. V pražské Modřanské rokli se budou moci děti prostřednictvím různých her naučit poznávat běžné druhy ptáků a dozvědět se zajímavosti z jejich života.

V Bílých Karpatech se k příležitosti 17. ročníku Horňáckého kosení chystá exkurze po orchidejových loukách. Budete mít příležitost setkat se nejen se vzácnými druhy orchidejí a jiných rostlin, ale také pozorovat soutěž o nejlepšího kosce. Kosit se bude v tradičních horňáckých krojích za doprovodného zpěvu kosců a pohrabaček. Přichystán bude také malý jarmark s tradičními výrobky, doprovázený cimbálovou muzikou.

Už jste šlapali po dně druhohorního moře? Víte, kdo je vrkoč? A proč má splešťule na zadečku brčko? Na tuto otázku a spoustu dalších nalezete odpověď na exkurzi Kokořínským dolem, která je určena především menším návštěvníkům, zajímavá ale jistě bude i pro rodiče a ostatní zvídavé.

Seznam všech akcí a jejich program najdete na stránkách www.setkanisprirodou.cz.

Kampaní Setkání s přírodou chce Český svaz ochránců přírody (ČSOP) každoročně lidem ukázat, že příroda není cosi vzdáleného a tajuplného, že její nesmírné hodnoty a vzácnosti mohou být i takřka za našimi ploty. Generálním partnerem ČSOP je společnost NET4GAS, díky jejímuž programu NET4GAS Blíž přírodě byla většina z nabízených lokalit zpřístupněna veřejnosti.


reklama


Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist