https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-zdrave-zivotni-prostredi-bez-hluku-a-prachu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Zdravé životní prostředí bez hluku a prachu

9.10.2014 11:40
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
• Ukončíme betonování zelených ploch. Vrátíme zeleň do ulic i do vnitrobloků, vysázíme nové lesy a louky na předměstí. Pražany zbavíme rušivého hluku a prachu, aby se jim ve městě lépe žilo a dýchalo.  
 
 

• Praha má unikátní přírodní podmínky, o které je třeba pečovat a chránit je před zástavbou. Chceme dále rozvíjet celoměstský systém zeleně tak, aby každý Pražan měl v docházkové vzdálenosti místo pro oddych a rekreaci. Budeme pečovat o městské či přírodní parky, vracet zeleň do ulic a rozvíjet izolační zeleň.

• Chceme vybudovat nové plochy zeleně tam, kde chybějí ( jak v centru v podobě parků, tak na okrajích Prahy v podobě lesů, lesoparků a luk).

• plochy zeleně se budeme řádně a odpovědně starat – Praha musí být stejně čistá jako velkoměsta na západ od našich hranic. Parky a pražská příměstská krajina se tak stanou zdrojem každodenní rekreace, práce i vzdělávání.

• Do systému zeleně započítáváme také zahrádkářské kolonie, zelené vnitrobloky, izolační a ochranné zeleně. Na kultivaci vnitrobloků bude možné získat grantovou podporu. Podpoříme další rozvoj komunitních zahrad.

• Budeme rozšiřovat ekologicky šetrné hospodaření v pražských lesích.

• Za důležité považujeme chránit občany před hlukem z dopravy. Občané musí být chráněni protihlukovými opatřeními, jako jsou výměny oken, nucené větrání, protihlukové bariéry, nízkohlučné povrchy atd.

• Prosadíme více vodních prvků ve městě a na veřejných prostranstvích. Chceme dále zlepšovat čistotu vody ve Vltavě a dalších pražských tocích. Budeme prosazovat protipovodňová opatření citlivá k přírodě. Chceme Pražanům zajistit možnost koupání v přírodních koupalištích.

• Prosadíme novou koncepci odpadového hospodářství hlavního města Prahy s cílem snížit množství komunálního odpadu. Podpoříme separovaný sběr biologicky rozložitelného odpadu včetně rozvoje komunitních kompostáren. Jsme zásadně proti rozšiřování ďáblické skládky komunálního odpadu.

• Chceme více dbát na osvětu a vzdělávání v oblasti ochrany životního prostředí – na školách i mezi dospělými.

Celý program Trojkoalice.


reklama

Trojkoalice

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist