https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-zelene-hotely-v-cr
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Zelené hotely v ČR

28.7.2014 16:40
Nedaleko Prahy v obci Mcely nemůžete minout nádherný zrekonstruovaný zámecký hotel Chateau Mcely.
Nedaleko Prahy v obci Mcely nemůžete minout nádherný zrekonstruovaný zámecký hotel Chateau Mcely.
Trend ekologického hotelnictví dorazil i do ČR. Tzv. zelené hotely, které jsou provozovány v souladu s ochranou životního prostředí a jsou certifikovány v rámci EU i ministerstva životního prostředí ČR, najdete v Čechách i na Moravě. Představíme vám některé z nich, které jednoznačně stojí za návštěvu.
 

Kouzelný zámecký ekohotel Chateau Mcely

Nedaleko Prahy v obci Mcely nemůžete minout nádherný zrekonstruovaný zámecký hotel Chateau Mcely. Majitelé zchátralého zámku se do rekonstrukce pustili s vervou, ale s citem, a vytvořili místo, které se dá bez okolků nazývat malým rájem na zemi. V roce 2006 otevřeli luxusní, ale přitom útulný „eko chic“ hotel a o 4 roky později přidali i vlastní lázně. Díky svojí unikátnosti a šetrnému přístupu k životnímu prostředí získal hotel Chateau Mcely řadu prestižních ekologických ocenění, mimo jiné také ocenění za nejlepší zelený hotel na světě. Za zmínku také stojí vynikající zámecká restaurace Piano Nobile, která si nevede o nic hůře – v roce 2014 vyhrála prestižní anketu Maurerův výběr o nejlepší restauraci v ČR.

První ekologický hotel v ČR Adalbert Praha

Za průkopníka v zeleném hotelnictví se dá považovat pražský hotel Adalbert. V roce 2006 získal jako první hotel v ČR národní i evropskou certifikaci pro ekologické ubytovací zařízení. Unikátní hotel, který se nachází přímo v areálu Břevnovského kláštera, dokonale spojuje moderní pohodlí a ducha 1000 let starého kláštera. Poloha hotelu je ideální – 15 minut na Pražský hrad, 15 minut na letiště a kousek do zeleně, do obory Hvězda nebo Divoké Šárky.

Chateau Mcely - útulný „eko chic“ hotel s vlastními lázněmi.
Chateau Mcely - útulný „eko chic“ hotel s vlastními lázněmi.

Dovolená v „zeleném“ kempu

Nejen luxusní hotely, ale i prostší ubytovací zařízení se mohou pyšnit ekologickou certifikací. Jihočeský tříhvězdičkový autokemp Oasa Staňkov nabízí za pouhých 50 Kč za noc prostředí, které uspokojí i náročnější hosty. V areálu kempu jsou chytře rozmístěny stanovací parcely, hřiště, sportovní a dětské atrakce, kiosek i bezbariérové sociální zařízení. A protože jde o „zelený“ kemp, samozřejmostí je třídění odpadu nebo vlastní filtrovaná pitná voda.


reklama


Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist