https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/acea-rust-prodeje-aut-v-eu-letos-prudce-zpomali-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

ACEA: Růst prodeje aut v EU letos prudce zpomalí

9.2.2017 14:00 | BRUSEL (ČTK)
Vedoucí pozici na trhu si navzdory skandálu kolem falšování testů emisí udržel německý automobilový koncern Volkswagen.
Vedoucí pozici na trhu si navzdory skandálu kolem falšování testů emisí udržel německý automobilový koncern Volkswagen.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Tempo růstu prodeje nových osobních automobilů v Evropské unii v letošním roce prudce zpomalí na zhruba jedno procento z loňských téměř sedmi procent. Předpovědělo to Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA).
 

"Rok 2017 zřejmě zastíní nejistota," uvedlo sdružení ve své zprávě. "Do značné míry bude záviset na vývoji makroekonomických podmínek a politické situace," dodalo.

Loni se prodej nových osobních automobilů v Evropské unii zvýšil o 6,8 procenta na 14,641 milionu vozů. Růst tak vykázal již třetí rok za sebou. Vedoucí pozici na trhu si navzdory skandálu kolem falšování testů emisí udržel německý automobilový koncern Volkswagen.

Údaje o vývoji prodeje v letošním lednu zveřejní ACEA příští týden. V samotné západní Evropě se odbyt podle výzkumné organizace LMC Automotive meziročně zvýšil o 9,5 procenta na 1,11 milionu vozů, a to zejména díky silné poptávce v Německu, Francii a v Itálii.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
pmh hej
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist