https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/adoptivni-rodice-zvirat-poslali-brnenske-zoo-uz-20-milionu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Adoptivní rodiče zvířat poslali brněnské zoo už 20 milionů korun

24.2.2017 02:00 | BRNO (ČTK)
Nejčastěji lidé podporují želvy, surikaty, vlky, polární lišky, lední medvědy nebo žirafy.
Nejčastěji lidé podporují želvy, surikaty, vlky, polární lišky, lední medvědy nebo žirafy.
Foto | Fremlin / Flickr
Adoptivní rodiče zvířat poslali do brněnské zoo za dvacet let fungování programu 20 milionů korun. Loni to bylo 1,1 milionu Kč. Zoo nyní registruje téměř 300 adoptivních rodičů, uvedla dnes na tiskové konferenci mluvčí zahrady Gabriela Tomíčková.
 

"Nejčastěji lidé podporují želvy, surikaty, vlky, polární lišky, lední medvědy nebo žirafy," uvedla mluvčí. Zájem zatím naopak nebyl například o plameňáky.

Každému zvířeti na seznamu je přiřazena určitá finanční částka nutná k adopci, která zhruba odpovídá ročním nákladům na chov jedince daného druhu. Pokud lidé zvolí plnou cenu za adopci zvířete, stávají se adoptivním rodičem. Nejnižší příspěvek je 500 Kč na rok.

V prvním roce programu se do něj přihlásilo 15 adoptivních rodičů. Přispěli tehdy částkou 96.940 korun. Nejvyšší částku dosud věnoval v roce 2015 obyvatel Boskovic, který na podporu zvířat daroval milion korun.

"Adoptovat naše zvíře může opravdu každý - fyzická osoba, škola nebo firma. Příspěvek slouží na nákup krmení nebo na zajištění vhodných podmínek pro adoptované zvíře. Jsme rádi za každou pomoc a podpory veřejnosti si velmi vážíme," uvedl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

Pro adoptivní rodiče připravuje brněnská zoo jednou za rok speciální program. Dostávají také volné vstupenky a drobné dárky.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist