https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/akce-uklidme-svet-uklidme-cesko-se-presunou-nejspis-na-podzim
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko se přesunou nejspíš na podzim

16.3.2020 13:11 (Ekolist.cz)
Tradiční organizované jarní úklidy do celé ČR se kvůli pandemii ruší, přesunou se nejspíše na podzimní termíny.
Tradiční organizované jarní úklidy do celé ČR se kvůli pandemii ruší, přesunou se nejspíše na podzimní termíny.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko naplánované na letošní jaro se z důvodu vyhlášení karantény nemohou uskutečnit v plánovaném rozsahu. Přesunou se proto na pozdější termíny, pravděpodobně podzimní.
 

„Moc nás to mrzí, ale po dobu trvání nouzového stavu se akce zaregistrované na www.UklidmeCesko.cz nemohou uskutečnit. Stejně jako už roky vybízíme veřejnost k odpovědnému chování k přírodě a veřejným prostranstvím, vyzýváme nyní k odpovědnosti vůči našim spoluobčanům (v prvé řadě nejvíce ohroženým seniorům, sdělil za organizátory Miroslav Kubásek ze spolku Ukliďme Česko.

„Konání organizovaných úklidových akcí je do ukončení stavu nouze pozastaveno, stejně jako distribuce úklidových pomůcek (pytlů a rukavic). Až se situace uklidní, budou mít organizátoři možnost své dříve zaregistrované akce přesunout na nové termíny, s největší pravděpodobností podzimní,“ doplnil Kubásek.

„Měli jsme letos zaděláno na rekordní účast, o čemž svědčí k dnešnímu dni zaregistrovaných 2400 akcí. Byla připravena i rekordní podpora úklidů ve formě zásilek pytlů a rukavic. To vše teď ale musí počkat. Pokud situace dovolí, ve velkém to znovu rozjedeme na podzim,“ říká Kateřina Landová z Českého svazu ochránců přírody.

Nařízení vlády o omezení pohybu může být podle organizátorů příležitost začít s úklidem doma. Následně se dá vyrazit do přírody a vycházku spojit se sesbíráním nalezených odpadků, nebo třeba pozorováním vracejících se ptáků, táhnoucích obojživelníků či hledáním zapomenutých mokřadů.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist