https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/akce-v-prazske-botanicke-zahrade-se-uskutecni-pozdeji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Akce v pražské Botanické zahradě se uskuteční později

1.4.2020 00:08 | PRAHA (ČTK)
Trojská Botanická zahrada v Praze uskuteční akce pro veřejnost, které se nyní kvůli vládním bezpečnostním opatřením nemohou konat, v náhradním termínu. / Ilustrační foto
Trojská Botanická zahrada v Praze uskuteční akce pro veřejnost, které se nyní kvůli vládním bezpečnostním opatřením nemohou konat, v náhradním termínu. / Ilustrační foto
Trojská Botanická zahrada v Praze uskuteční akce pro veřejnost, které se nyní kvůli vládním bezpečnostním opatřením nemohou konat, v náhradním termínu. Stavební práce v areálu pokračují beze změny. Na dění v zahradě se zájemci mohou nově podívat online. Uvedla to minulý týden mluvčí Botanické zahrady Klára Hrdá.
 

"Již nyní je jasné, že odložena bude například výstava tropických motýlů. Zájemci ale o tuto událost zcela nepřijdou. Máme v plánu výstavu uspořádat, jakmile bude zahrada znovu otevřena," uvedl ředitel Botanické zahrady Bohumil Černý. Dodal, že dějištěm výstavy bude skleník Fata Morgana.

Vedení zahrady plánuje opětovně spustit i večerní prohlídky skleníku, a to na závěr tohoto roku a na začátek roku příštího. Kvůli mimořádným opatřením byla předčasně ukončena i výstava orchidejí, jejímž letošním tématem byl Ekvádor. Podle náměstka odborného oddělení Botanické zahrady Vlastimila Rybky by se tato výstava mohla zopakovat v příštím roce.

V mimořádné situaci se zahrada zaměřila na údržbu. Připravuje také nové informační panely věnované rostlinám a expozicím. Pokračují stavební práce na vinici svaté Kláry a v areálu Západ, kde vznikají nové vstupní areály. Nezastavilo se ani budování vodovodu, jenž v budoucnu zajistí dodávky závlahové vody z Vltavy.

Zájemci se na dění v zahradě mohou podívat na sociálních sítích organizace. Zaměstnanci ve sdílených fotografiích a videospotech zaznamenávají proměny expozic, představují i zajímavosti k vystaveným rostlinám. "Ve videoreportážích a fotoreportážích chceme samozřejmě pokračovat, jelikož s příchodem jara budou expozice čím dál krásnější a my nechceme zájemce o tuto krásu ochudit," uvedl Černý.

Botanická zahrada byla založena v roce 1969. Přes 20 let ji veřejnost mohla ale navštívit jen ve dnech otevřených dveří, celoročně přístupná je od srpna 1992. V 90. letech do správy získala památkově chráněnou vinici sv. Kláry a před 15 lety byl otevřen tropický skleník Fata Morgana. Venkovní expozice se rozkládají na ploše téměř 25 hektarů. V areálu mohou návštěvníci vidět 15.000 druhů stromů a květin.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist