https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/aktiviste-greenpeace-zablokovali-ustredi-ropne-spolecnosti-bp
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Aktivisté Greenpeace zablokovali ústředí ropné společnosti BP Video

21.5.2019 00:15 (ČTK)
Aktivisté přijeli k sídlu společnosti v centru britské metropole včera a zavřeli se do speciálně navržených kontejnerů, aby tak zablokovali všechny hlavní vstupy do budovy. Zároveň ze střechy po zdech slanil dolů tým lezců.
Aktivisté přijeli k sídlu společnosti v centru britské metropole včera a zavřeli se do speciálně navržených kontejnerů, aby tak zablokovali všechny hlavní vstupy do budovy. Zároveň ze střechy po zdech slanil dolů tým lezců.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Aktivisté mezinárodní ekologické organizace Greenpeace včera zablokovali vchody do ústředí britské ropné společnosti BP v Londýně. Tuto protestní akci uspořádali s požadavkem, aby BP ukončila veškeré průzkumy ložisek ropy a plynu, informovala agentura Reuters.
 

Aktivisté přijeli k sídlu společnosti v centru britské metropole včera v 03:00 místního času (04:00 SELČ) a zavřeli se do speciálně navržených kontejnerů, aby tak zablokovali všechny hlavní vstupy do budovy. Zároveň ze střechy po zdech slanil dolů tým lezců.

"BP zhoršuje nouzový stav klimatu, který ohrožuje miliony životů a budoucnost živého světa," uvedl jeden z aktivistů Greenpeace Paul Morozzo. "Věda jasně říká: musíme zastavit hledání nové ropy a plynu, pokud chceme obyvatelnou planetu. BP musí uklidit, nebo se klidit," dodal.

Společnost BP protestní akci zatím nekomentovala.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist