https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/aktiviste-z-cech-pojedou-do-nemecka-protestovat-proti-tezbe-uhli
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Aktivisté z Čech pojedou do Německa protestovat proti těžbě uhlí

29.11.2019 00:27 (ČTK)
Aktivisté z hnutí Limity jsme my se o víkendu připojí k akcím občanské neposlušnosti v německé Lužici namířeným proti dolům a elektrárnám. / Ilustrační foto
Aktivisté z hnutí Limity jsme my se o víkendu připojí k akcím občanské neposlušnosti v německé Lužici namířeným proti dolům a elektrárnám. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Aktivisté z hnutí Limity jsme my se o víkendu připojí k akcím občanské neposlušnosti v německé Lužici namířeným proti dolům a elektrárnám. Včera o tom informovala Marika Volfová za hnutí. Do Německa se podle ní na plánované akce vydají desítky lidí z České republiky.
 

"Lužický hnědouhelný revír sousedí se severočeskou uhelnou pánví a je jedním z největších zdrojů skleníkových plynů v Evropě," uvedlo hnutí ve zprávě zaslané novinářům. "Všechny doly i elektrárny v místě vlastní český uhlobaron Daniel Křetínský, majitel druhé největší uhelné firmy v Evropě - Energetický a průmyslový holding (EPH). Právě na jeho devastující činnost chtějí Limity jsme my upozornit především," uvedlo hnutí.

Akce v německé Lužici a nedaleko Lipska pořádá hnutí Ende Gelände.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist