https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/aktiviste-z-organizace-svoboda-zvirat-protestovali-proti-prodeji-pravych-kozesin
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

fotogalerie uvnitřAktivisté z organizace Svoboda zvířat protestovali proti prodeji pravých kožešin

8.2.2002 19:06 | PRAHA (EkoList)
Dnes odpoledne se před obchodem s kožešinami na Národní třídě v Praze konala protestní informační akce aktivistů z ekologické organizace Svoboda zvířat, zaměřená proti prodeji pravých kožešin.
 

Obchod s kožešinami byl zavřen již před půl pátou, přestože podle údajů na dveřích mělo být otevřeno až do šesti hodin. U obchodu už před začátkem akce postávala hlídka městské policie, ke které se později přidala i hlídka Policie ČR. Celá akce, při níž šestice aktivistů rozvinula transparent, na němž byl nápis "Pro váš kožich!" s fotografiemi týraných zvířat, a kolemjdoucím rozdávala informační letáky, se však obešla bez jejich zásahu.

Janu Lorencovi ze Svobody zvířat jsme položili pár otázek.

Co si od této akce slibujete, jaký je její cíl?

Jan Lorenc: Touto akcí bychom chtěli kolemjdoucí lidi a případné zákazníky tohoto kožešnictví upozornit na to, jakým způsobem jsou kožešiny získávány. Jsou zaplaceny utrpením zvířat a jejich vykořisťováním.

Jaké jsou reakce kolemjdoucích?

Reakce jsou většinou chápavé, ale jsou i lidé, kteří se do nás navážejí, ptají se nás, jestli taky jíme maso a z čeho máme boty. My se jim to snažíme vysvětlit, jsme na to připraveni.

Jaké máte vztahy s majiteli těchto obchodů?

Kontaktovali jsme vedoucí tohoto kožešnictví a vypadá to na schůzku. My jim řekneme, proč nám tyto prodejny vadí, a oni nám doufejme řeknou, odkud pocházejí jejich kožešiny. Tvrdí se, že většina kožešin pochází ze zvířat z Kanady a tam jsou přísnější standardy na chov než u nás. My bychom rádi věděli plnou pravdu, abychom nešířili informace, které nejsou úplně pravdivé.

Obrázky na transparentu pocházejí z Česka?

Každý obrázek pochází odjinud. Všechny se týkají chovů ve východní Evropě, kde jsou standardy chovů vlastně stejné. Například u chovu lišky je životní prostor pro dvě lišky veliký 1,5 m2. Po devíti měsících je pak liška usmrcena elektrickým proudem, což je nejběžnější způsob usmrcování těchto zvířat.

Strážníci hlídali před obchodem ještě před začátkem 

akce Před obchodem pak bylo zhruba tolik policistů co 

aktivistů Pro váš kožich!
Pro váš kožich! Aktivisté rozdávali kolemjdoucím informační 

letáky
Vystavené kožichy

Foto: Martin Mach/EkoList


reklama

 
Martin Mach

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist