https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/albanie-se-potyka-s-rozsahlym-lesnim-pozarem-u-hranic-s-reckem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Albánie se potýká s rozsáhlým lesním požárem u hranic s Řeckem

9.7.2024 13:01 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Desítky vojáků a hasičů se zapojily do boje s lesními požáry, které již několik dní zuří na jihu Albánie u hranic s Řeckem. Informovala o tom albánská média s odvoláním na ministerstvo obrany.
 
Od pondělního večera se podařilo dostat pod kontrolu několik požárů, ale velmi vysoké teploty a vítr ztěžují boj s plameny v okresech Dropull a Finiq, uvádí se prohlášení ministerstva.

"Vrtulník Cougar a asi třicet příslušníků našich ozbrojených sil dnes ráno obnovilo operace k uhašení požáru zuřícího ve vesnicích okresu Dropull," napsal albánský ministr obrany Niko Peleshi. K příspěvku připojil snímky požárů.

Požáry vypukly v blízkém okolí turistického města Gjirokastra, zapsaného na seznamu UNESCO.

Balkán v pondělí zasáhla vlna veder, která má trvat do konce týdne. V Albánii teploty přesahují 40 stupňů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist