https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/allafrica-rwanda-zasadi-44-milionu-stromu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

AllAfrica: Rwanda zasadí 44 milionů stromů

10.11.2010 06:40 | KIGALI/ČESKÉ BUDĚJOVICE (Ecomonitor)
Stromy se mají sázet podél silnic a na místa určená u každé vesnice pro pěstování stromů.
Stromy se mají sázet podél silnic a na místa určená u každé vesnice pro pěstování stromů.
V rámci celostátního týdne výsadby stromů plánují Rwanďané na pokyn ministra lesního hospodářství a dolů vysadit 44 milionů stromů. Zpráva uveřejněná na serveru AllAfrica popisuje ambiciózní plán na obnovu zelených porostů v zemi poničené vleklou občanskou válkou.
 

Podle plánů by do roku 2020 mělo být osazeno na 30 % Rwandy. Stromy se mají sázet podél silnic a na místa určená u každé vesnice pro pěstování stromů. Každá vesnice má vysázet 15 hektarů stromů.

„Není to pouze o jednom týdnu, ve kterém budeme sázet stromy,“ tvrdí ministr Christopher Bazivamo, stromy se budou podle něj sázet pořád. „Nadcházející období dešťů je ale pro výsadbu stromů nejpříhodnější.“ Bazivamo dále říká: „Lidé nemohou žít v zemi bez stromů. To je důvod, proč klademe důraz na jejich výsadbu a ochranu.“

Tato zpráva vyšla na serveru AllAfrica pod názvem „Rwanda: 44 Million Trees to Be Planted“ dne 12. 10. 2010.


reklama

Radomír Dohnal
tisknout poslat  twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist