https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/americane-maji-nyni-vetsi-zajem-o-trvale-udrzitelny-cestovni-ruch
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Američané mají nyní větší zájem o trvale udržitelný cestovní ruch

7.10.2021 00:59 | PRAHA (ČTK)
Američané budou chtít vědět, že jejich návštěva negativně neovlivnila danou destinaci.
Američané budou chtít vědět, že jejich návštěva negativně neovlivnila danou destinaci.
Licence | Volné dílo (public domain)
Zdroj | piqsels
Američané chtějí podle státní agentury CzechTourism nyní cestovat šetrněji než před vypuknutím pandemie koronaviru. Mají větší zájem o trvale udržitelný cestovní ruch. Americké společnosti budou při výběru destinací k tomuto faktoru přihlížet, v případě podnikatelských cest mohou některé firmy vyžadovat takzvané zelené certifikáty například u hotelů. Na on-line semináři to řekla ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism pro Spojené státy a Kanadu Michaela Claudino.
 

Pro přilákání amerických cestovatelů na udržitelné jednání mohou podle Claudino stačit i maličkosti, jako jsou recyklovatelné lahve na pití s názvem cestovní kanceláře nebo agentury, namísto jednorázových plastových lahví. V programu by měla být zařazena návštěva lokálních míst a bude dobré upozornit na to, že ubytování je držitelem "zeleného certifikátu". V amerických společnostech mívají podle Claudino oddělení zaměřená právě na udržitelnost, která sledují přístup partnerů k této oblasti právě například u služebních pobytů.

Američané budou podle Cladino chtít vědět, že jejich návštěva negativně neovlivnila danou destinaci.

V počtu cest vedou podle Claudino takzvaní mileniálové a generace Z, tedy mladí lidé a také majetní turisté. Ti podle ní vyžadují cestování s hlubším významem, namísto "konzumního". Přejí si exkluzivní a autentické zážitky. "Důraz je na lokální zážitek či méně exponovaná místa," uvedla.

Proočkovanost způsobila ve Spojených státech podle Claudino nárůst počtu rezervací pobytů. Stoupl zájem o domácí dovolenou a předpokládá se, že zůstane na vzestupu. "Lidé ale mají zájem cestovat, a to, že byli tak dlouho zavření, nahrává tomu, že budou chtít trávit delší dobu na cestách. Doufáme v to, že budou trávit delší dobu než čtyři až pět dní v nějaké destinaci," řekla. Doplnila, že se také zkracuje období, ve kterém se lidé rozhodují o uskutečnění cesty. Rezervaci si zhruba třetina Američanů nyní zajišťuje měsíc až tři před odjezdem.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist