https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/americky-senat-podporil-vyznamny-navrh-zakona-o-ochrane-prirody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Americký senát podpořil významný návrh zákona o ochraně přírody

13.2.2019 04:55 | PRAHA (ČTK)
Vzácný moment shody mezi republikány a demokraty přineslo úterní hlasování amerického senátu o balíčku legislativních opatření týkajících se přírodních rezervací či těžby nerostného bohatství. Ilustrační snímek.
Vzácný moment shody mezi republikány a demokraty přineslo úterní hlasování amerického senátu o balíčku legislativních opatření týkajících se přírodních rezervací či těžby nerostného bohatství. Ilustrační snímek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Vzácný moment shody mezi republikány a demokraty přineslo úterní hlasování amerického senátu o balíčku legislativních opatření týkajících se přírodních rezervací či těžby nerostného bohatství. Napsala to agentura AFP poté, co senát drtivou většinou návrh přijal. Nyní zamíří do Sněmovny reprezentantů.
 

Podle agentury AP představuje nový návrh nejrozsáhlejší zákon o veřejných pozemcích, jakým se Kongres v posledních deseti letech zabýval. Spojuje více než 100 samostatných zákonů, které by například posílily ochranu vybraných úseků amerických řek o celkové délce asi 560 kilometrů, rozšířily plochu osmi národních parků a vytvořily kolem 2800 čtverečných kilometrů nových rezervací a rekreačních oblastí. Dalším výsledkem by bylo vyjmutí území o rozloze 1500 kilometrů čtverečných ve státech Montana a Washington z těžařských aktivit.

Jako nejdůležitější bod ale podle AP zákonodárci z obou politických stran hodnotí trvalé vzkříšení federálního Fondu na ochranu vody a půdy. Program podporuje ochranu přírody a turistické projekty po celých Spojených státech, loni na podzim se však jeho činnost zastavila poté, co se Kongres nedokázal dohodnout na tom, jak legislativně ukotvit jeho pokračování.

Balíček zákonů nyní putuje do dolní komory amerického parlamentu, kterou nyní ovládají demokraté. Podle AFP je silná podpora v senátu předzvěstí dobré šance na úspěch i ve Sněmovně reprezentantů. Proti opatření v úterý ve 100členném senátu hlasovalo jen osm zákonodárců Republikánské strany.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist