https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/americti-chovatele-zaplati-rekordni-pokutu-35-milionu-dolaru-za-tyrani-psu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Američtí chovatelé zaplatí rekordní pokutu 35 milionů dolarů za týrání psů

4.6.2024 17:55 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Americká chovatelská společnost dostala rekordní pokutu 35 milionů dolarů (800 milionů korun) za týrání psů. Policie v její centrále zabavila na 4000 bíglů, mnohdy ve zuboženém stavu. Firma je využívala pro laboratorní testování a chovala je ve zcela nevyhovujících podmínkách, informovala americká média.
 
Firma Envigo RMS chovala tisíce zvířat v Cumberlandu ve venkovské oblasti státu Virginie na východě Spojených států. Úřady již předloni zjistily, že se psy plemena bígl často chovatelé zacházejí drastickým způsobem. Zvířata dostávala zkažené jídlo plné červů a výkalů, kojící samice mnohdy nedostávaly potravu vůbec. Když se u psů objevily zdravotní problémy, lidé z firmy je někdy rovnou zabíjeli, místo aby jim poskytli základní veterinární péči.

Policie z chovatelského centra zachránila okolo 4000 bíglů, o něž začali pečovat dobrovolníci a snaží se jim hledat nové majitele. Úřady následně vznesly obvinění, které tento týden skončilo bezprecedentní pokutou.

"Tento bezcitný přístup vedl k hrozným důsledkům: nelidskému zacházení se zvířaty a ke znečištění našich vodních toků," uvedl virginský státní zástupce Christopher Kavanaugh. Firma podle něho upřednostnila zisk před dodržováním zákonů.

Zástupci společnosti souhlasili, že zaplatí 11 milionů dolarů za porušení zákona o ochraně zvířat, což je samo o sobě nejvyšší pokutou v rámci této normy. Stejnou částku uhradí za porušení pravidel o ochraně vod. Dalších více než 13 milionů společnost věnuje na projekty ochránců zvířat a na zlepšení vlastních podmínek pro chov.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist