https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ap-pivovar-darling-v-jar-vyrabi-pivo-s-ohledem-na-ovzdusi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pivovar Darling v JAR vyrábí pivo s ohledem na ovzduší

23.7.2018 00:15 (ČTK)
Pivovar Darling působící v blízkosti suchem ohroženého Kapského Města v sobotu ohlásil, že se mu poprvé podařilo dosáhnout uhlíkové neutrality, tedy vyrábět bez zanechání uhlíkové stopy v životním prostředí. / Ilustrační foto
Pivovar Darling působící v blízkosti suchem ohroženého Kapského Města v sobotu ohlásil, že se mu poprvé podařilo dosáhnout uhlíkové neutrality, tedy vyrábět bez zanechání uhlíkové stopy v životním prostředí. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Hans / Pixabay
Podniky v Jihoafrické republice se začaly více starat o to, jak nepřispívat k oteplování planety. Zákazníci se totiž začali blíže zajímat o zboží a způsob jeho výroby. Pivovar Darling působící v blízkosti suchem ohroženého Kapského Města v sobotu ohlásil, že se mu poprvé podařilo dosáhnout uhlíkové neutrality, tedy vyrábět bez zanechání uhlíkové stopy v životním prostředí. Píše o tom agentura AP.
 

Vedení pivovaru podle AP sdělilo, že se při výrobě podařilo snížit produkci uhlíkových zplodin efektivnějším využitím energie a vody a v dubnu se pak podnik dostal ve znečištění na nulu nákupem emisních kreditů ze zalesňovacích projektů v Zimbabwe.

"Myslím, že ne mnoho lidí chápe význam uhlíkové neutrality nebo dopad výroby na životní prostředí. Škoda vyvolaná klimatickými změnami má mnoho společného s tím, kolik uhlíku po sobě zanecháváme. Podívejte se na to extrémní počasí tady v Kapském Městě," citovala AP majitele pivovaru Kevina Wooda. Megapole se potýká s následky extrémního sucha, omezuje občanům příděl vody a hrozilo jí, že voda z kohoutků přestane téci úplně.

Pivovar Darling vyrábí 17 značek piva a povědomí o životním prostředí se snaží lidem vštípit texty na etiketách. Wood si myslí, že zákazníci změní své zvyky a budou se orientovat na výrobky vznikající šetrnějším způsobem. Pivaři si na nálepkách nově mohou přečíst, že pivovar dosáhl v produkci škodlivin na nulu. Kolik pivovar za toto úsilí musel zaplatit, Wood neprozradil.

Konzultant pro otázky udržitelnosti vývoje Franz Rentel potvrdil, že pivovar Darling je v JAR první uhlíkově neutrální podnik. Doufá, že jeho příkladu budou následovat další podniky.

JAR chce v lednu zavést takzvanou uhlíkovou daň, která postihne velké znečišťovatele. Rentel řekl, že by se výrobky šetrnějších podniků mohly stát pro zákazníky levnější alternativou.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist