https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/arcibiskupske-lesy-a-statky-obnovily-s-turisty-znaceni-v-hostynskych-vrsich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Arcibiskupské lesy a statky obnovily s turisty značení v Hostýnských vrších

11.9.2021 00:29 | KROMĚŘÍŽ (ČTK)
Nový směrovník.
Nový směrovník.
Turisty na trasách Hostýnských vrchů nově pomáhá navigovat více než 40 kovových ukazatelů s turistickým značením. V období letních prázdnin je tam rozmístili členové Klubu českých turistů ve spolupráci s Arcibiskupskými lesy a statky Olomouc (ALSOL), které v této lokalitě spravují lesy. Předcházela tomu kompletní revize značení z června letošního roku, sdělila mluvčí ALSOL Dagmar Málková.
 

Podle správního ředitele ALSOL Josefa Kundráta bylo turistické značení v některých lokalitách poškozeno, případně chybělo. "Stalo se tak v důsledku kůrovcové kalamity či povětrnostních vlivů, kdy musely být stromy se značkami odstraněny z lesa," uvedl Kundrát.

Po vyhodnocení revize nechaly ALSOL vyhotovit zhruba čtyři desítky pozinkovaných ocelových sloupků, které zástupci Klubu českých turistů označili a umístili na turistických trasách Černá Bařina – Jehelník, Černá Bařina – Rosošné a Kuželův památník – Bílová.

Všechny tyto trasy se nachází v oblíbených lokalitách Hostýnských vrchů, kde lesníci stále bojují s následky přemnoženého kůrovce. "Je pro nás důležité, aby se turisté dobře orientovali v lese a nebloudili. Snažíme se tím předejít situaci, kdy turisté nevědomky vkročí do míst, kde probíhá těžba a ohrozí tak bezpečí své i pracovníků v lese," uvedl jednatel ALSOL Arnošt Buček.

Společnost Arcibiskupské lesy a statky Olomouc spravuje více než 42.000 hektarů církevních lesů na části území Jeseníků, Rychlebských hor, v okolí Mírova na Šumpersku, v Hostýnských vrších, Chřibech, na Kroměřížsku a v okolí Velehradu na Uherskohradišťsku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist