https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/autobusy-na-plyn-v-brne-maji-rocne-prinest-usporu-60-milionu-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Autobusy na plyn v Brně mají ročně přinést úsporu 60 milionů Kč

11.7.2018 00:12 | BRNO (ČTK)
Oproti naftovým jsou nová vozidla (na obrázku) nejen úspornější, ale také ekologičtější.
Oproti naftovým jsou nová vozidla (na obrázku) nejen úspornější, ale také ekologičtější.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Dopravní podnik města Brna
Dopravní podnik města Brna (DPMB) převzal posledních pět objednaných autobusů na stlačený plyn. Dokončil tak částečnou plynofikaci vozového parku. Postupně získal 160 autobusů na plyn, které oproti naftovým přinesou úsporu 60 milionů ročně, řekla včera mluvčí podniku Barbora Doležalová.
 

"Aktuálně máme polovinu autobusů právě na stlačený zemní plyn, který je alternativou k naftě," uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Celkově si projekt plynofikace včetně úpravy servisních hal a výstavby plnicích stojanů vyžádal přes miliardu korun.

Oproti naftovým jsou nová vozidla nejen úspornější, ale také ekologičtější. V létě cestující navíc ocení klimatizaci, kterou nově převzaté vozy mají.

"Naší snahou samozřejmě je i nadále pořizovat vozy, ať už se jedná o tramvaje, trolejbusy nebo autobusy, právě s klimatizací," dodal Havránek. Další výhodou nových autobusů je to, že jsou nízkopodlažní.

Postupná plynofikace vozového parku začala v roce 2014, kdy dopravní podnik pořídil prvních 12 autobusů na zemní plyn a vybudoval první plnicí stanici. Následující rok se přidalo dalších 88, zbylých 60 pořídil dopravní podnik loni a letos.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist