https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/automobilka-bmw-prodala-svuj-milionty-vuz-s-elektrickym-pohonem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Automobilka BMW prodala svůj miliontý vůz s elektrickým pohonem

8.12.2021 15:42 | BERLÍN (ČTK)
Licence | Volné dílo (public domain)
Německá automobilka BMW prodala svůj miliontý vůz s elektrickým pohonem. Počítá přitom čistě elektrické vozy i ty hybridní. Do roku 2025 jich plánuje prodat dva miliony.
 

Přibližně 70 procent z dosud prodaných elektromobilů byly hybridy, uvedl člen představenstva Pieter Nota u kulatého stolu s novináři. BMW má za to, že hybridy budou i nadále hrát důležitou roli, zejména pro zákazníky bez snadného přístupu k nabíječkám, dodal.

Pokračování v modernizaci automobilů spalujících fosilní paliva je podle něj dalším důležitým krokem na cestě k tomu, aby se celé odvětví stalo udržitelnějším. BMW dlouhodobě investuje do široké škály technologií a s ohledem na snižování emisí se nesoustředí pouze na elektromobily. Staví se proti plošným zákazům nákupu aut se spalovacími motory.

Automobilka si stanovila cíl, že do roku 2030 zvýší poměr prodaných elektromobilů nejméně na polovinu. Má tedy konzervativnější metu než její konkurenti. Šéf BMW Oliver Zipse v říjnu uvedl, že společnost bude mít připravenou nabídku vozů s elektrickým pohonem, pokud některý trh do té doby zakáže vozy se spalovacím motorem.

BMW soustavně zdůrazňuje, že hlavní překážkou rychlejšího rozšíření elektromobilů mezi zákazníky je chybějící nabíjecí infrastruktura. Někteří analytici považují konzervativnější přístup automobilky za konkurenční výhodu.

Prodeje BMW v listopadu byly mírně pod úrovní loňského roku, uvedl Nota. Nabídku omezoval nedostatek čipů. Společnost však podle něj zůstává přesvědčena, že v porovnání s loňským rokem zaznamená růst tržeb.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist