https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/autovlak-z-prahy-do-popradu-vyuziva-stale-vice-lidi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Autovlak z Prahy do Popradu využívá stále více lidí

10.1.2001 17:15 | PRAHA (ČIA)
Obliba autovlaku, který jezdí mezi Prahou a slovenským Popradem, se stále zvyšuje. Zatímco v roce 1999 bylo na upravené nákladní vozy naloženo celkem 323 osobních automobilů, v minulém roce to bylo již 568 vozidel. Celkový nárůst přepravených vozidel tak činil 75 %. ČIA to dnes sdělila tisková mluvčí Českých drah (ČD) Martina Rousková.
 

Možnost přepravy vozidel po této trase nabízejí ČD ve spolupráci se Železnicemi Slovenské republiky motoristům od začátku platnosti jízdního řádu 1997/1998. "Návštěvníci slovenských velehor tak mohou překonat více než šestisetkilometrovou vzdálenost v pohodlí lůžkového či lehátkového vozu, aniž by o dovolené postrádali svůj automobil nebo motocykl," upozornila Rousková.

Přepravu zajišťují ČD v expresu Laborec vždy v pátek a v neděli ze směru z Prahy, zpět z Popradu pak v sobotu a v pondělí. Za přepravu vozidla a jízdenku v jednom směru zaplatí řidič přibližně 1000 Kč, za motocykl polovinu. V této částce není zahrnuta cena lehátkového nebo lůžkového lístku.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist