https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/banglades-uz-si-nevypestuje-dost-ryze-snizi-dovozni-clo-na-25-pct
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Bangladéš už si nevypěstuje dost rýže, sníží dovozní clo na 25 procent

1.1.2021 17:28 | DHÁKA (ČTK)
V Bangladéši se každoročně vypěstuje 35 milionů tun rýže, většina produkce padne na obživu 160 milionů Bangladéšanů. Vláda předpokládá, že od ledna do června do země přiveze 500 000 tun rýže.
V Bangladéši se každoročně vypěstuje 35 milionů tun rýže, většina produkce padne na obživu 160 milionů Bangladéšanů. Vláda předpokládá, že od ledna do června do země přiveze 500 000 tun rýže.
Bangladéš, čtvrtý největší producent rýže na světě, už si nevystačí s objemem této plodiny, který vypěstuje. Ceny rýže v zemi jsou nejvyšší v historii. Ministr zemědělství oznámil, že sníží dovozní cla na rýži na 25 procent namísto stávajících 62,5 procenta. Doufá, že to povede k poklesu ceny této základní potraviny, napsala agentura Reuters.
 

V Bangladéši se každoročně vypěstuje 35 milionů tun rýže, většina produkce padne na obživu 160 milionů Bangladéšanů. Úrodu zdecimovaly záplavy a sucha, letos se kvůli silným dešťům očekává propad o 15 procent a země je nucena rýži dovážet. Na dovoz bude potřeba speciální povolení ministerstva zemědělství, které se začne vydávat 10. ledna.

Vláda předpokládá, že od ledna do června do země přiveze 500 000 tun rýže, jednání s Indií o nákupu 150 000 tun se údajně blíží ke zdárnému konci. Vláda v posledních týdnech rovněž vypsala několik výběrových řízení na nákup této plodiny.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist