https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/basf-chce-postavit-petrochemicku-v-indii-na-obnovitelnou-energii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

BASF chce postavit petrochemičku v Indii na obnovitelnou energii

18.10.2019 00:20 (ČTK)
Německý chemický koncern BASF plánuje zbudovat s partnery petrochemický závod v Indii za čtyři miliardy dolarů (92,4 miliardy Kč), která bude jako první na světě poháněna obnovitelnou energií. / Ilustrační foto
Německý chemický koncern BASF plánuje zbudovat s partnery petrochemický závod v Indii za čtyři miliardy dolarů (92,4 miliardy Kč), která bude jako první na světě poháněna obnovitelnou energií. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Německý chemický koncern BASF plánuje zbudovat s partnery petrochemický závod v Indii za čtyři miliardy dolarů (92,4 miliardy Kč), která bude jako první na světě poháněna obnovitelnou energií. Informovala o tom včera agentura Reuters s odvoláním na prohlášení koncernu.
 

BASF včera oznámil, že podepsal memorandum o porozumění s Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC), indickou Adani Group a rakouskou Borealis AG. Společně ovšem nejprve vyhodnotí realizovatelnost společného podniku.

Chemička plánují postavit ve městě Mundra ve státě Gudžarát na západě země. BASF má do projektu přispět zhruba polovinou. V závodě by se měl vyrábět plyn propen z propanu, který slíbil dodávat ADNOC.

Část propenu využijí ADNOC a Borealis na výrobu plastu polypropylenu, ze zbytku BASF a Adani ve společném podniku vyrobí chemické meziprodukty.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist