https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/beluha-uvazla-v-seine-byla-podvyzivena-a-trpela-veterinari-ji-museli-utratit
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Běluha uvázlá v Seině byla podvyživená a trpěla, veterináři ji museli utratit

10.8.2022 11:48 | PAŘÍŽ (ČTK)
Běluha severní, která před týdnem uvázla v Seině, byla podvyživená a trpěla. Veterináři ji proto museli utratit, oznámila dnes před polednem jménem prefektury v Calvadosu veterinářka. K uhynutí kytovce došlo navzdory bezprecedentní záchranné operaci, která začala v úterý večer.
 

"Při převozu veterináři konstatovali zhoršení stavu zvířete, zejména dýchání. Zvíře trpělo, nebylo dostatečně okysličované. Bylo evidentní, že trpí a rozhodli jsme se, že není vhodné ho vypustit (do moře) a přistoupili jsme k eutanázii," uvedla veterinářka Ollivet Courtoisová.

Na začátku minulého týdne se běluha ocitla v řece, která protéká i Paříží, daleko od arktické a subarktické oblasti, kde tito mořští savci obvykle žijí. Záchranný tým ji nejprve uzavřel do zdymadla a podal jí vitaminy a antibiotika. V noci na dnešek ji tým složený ze záchranářů a potápěčů jeřábem ze zdymadla vyzdvihl, dnes ráno na přívěsu odjela na cestu do Ouisterhamu v Normandii.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist