https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/berlinska-zoologicka-zahrada-se-uzavrela-navstevnikum-po-vyskytu-ptaci-chripky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Berlínská zoologická zahrada se uzavřela návštěvníkům po výskytu ptačí chřipky

18.11.2022 20:32 | BERLÍN (ČTK)
Zoo se zavřela poté, co se nákaza ptačí chřipkou prokázala u jednoho uhynulého exempláře kladivouše afrického.
Zoo se zavřela poté, co se nákaza ptačí chřipkou prokázala u jednoho uhynulého exempláře kladivouše afrického.
Berlínská zoologická zahrada se dnes náhle uzavřela návštěvníkům poté, co se u jednoho uhynulého ptáka potvrdila ptačí chřipka. Informovala o tom agentura DPA. Vedení zoologické zahrady se rozhodlo pro tento krok, aby se nákaza nerozšířila mezi další druhy ptáků. Není jasné, jak dlouho zůstane turisty hojně navštěvované zařízení uzavřené.
 

Zoo se zavřela poté, co se nákaza ptačí chřipkou prokázala u jednoho uhynulého exempláře kladivouše afrického. Další případy ptačí chřipky zatím Zoologická zahrada Berlín nezaznamenala. Ošetřovatelé, kteří se pohybují v ochranných oblecích, aby zamezili šíření nemoci, nyní provedou ptákům testy na výskyt této nákazy.

Podle představitele zoo Christiana Kerna ošetřovatelé nezaznamenali u dalších ptáků příznaky ptačí chřipky. Vedení ale zavedlo přísná karanténní opatření. "Téměř všichni ptáci, a to včetně našich tučňáků, byli přesunuti do zadních částí voliér či uzavřených prostor," uvedl Kern.

"Nemůžeme se vyjádřit k délce uzavírky. Nyní to ještě nevíme," řekla mluvčí agentuře DPA. Otevřené návštěvníkům tak zatím zůstává pouze akvárium. V roce 2019, před pandemií covidu-19, berlínskou zoo navštívilo 3,7 milionu lidí, uvedla agentura Reuters.

V důsledku někdejšího rozdělení německé metropole jsou v Berlíně dvě zoologické zahrady. Zatímco známější Zoologická zahrada Berlín, které se týká případ ptačí chřipky, stojí na západ od někdejší berlínské zdi, ve východní části města leží zoo známá jako Tierpark.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist