https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/beroun-chce-rozsirit-kontejnerova-stani-na-trideny-odpad
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Beroun chce rozšířit kontejnerová stání na tříděný odpad

8.10.2019 00:10 | BEROUN (ČTK)
Beroun chce rozšířit kontejnerová stání na tříděný odpad. / Ilustrační foto
Beroun chce rozšířit kontejnerová stání na tříděný odpad. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Beroun chce rozšířit kontejnerová stání na tříděný odpad. Zájemci v rodinných domech by od příštího roku mohli mít nádoby na plasty a papír na svých pozemcích, řekla mluvčí radnice Jitka Soukupová.
 

Město zjišťovalo v anketě, zda by lidé o takovou službu měli zájem. Podle Soukupové by ji velké množství lidí uvítalo. "Prioritně jsme si ověřili zájem, v plánu odpadového hospodářství to máme. Je potřeba ještě vyřešit svozové trasy," uvedla mluvčí.

Podmínkou je, že lidé žluté a modré nádoby umístí na své pozemky. Městu tím ubude starostí, protože nemá volné prostory na nová kontejnerová stání a kapacita těch současných už nestačí.

Beroun letos v červnu uspěl v soutěži O křišťálovou popelnici, podle poroty měl v loňském roce nejlepší systém sběru a třídění odpadů z obalů. Obce jsou v soutěži hodnoceny podle výsledků v nakládání s komunálním odpadem. Porovnává se množství vytříděného odpadu na osobu a rok pro každou komoditu. Posuzuje se i poměr tříděného odpadu a komunálního odpadu, hustota sběrné sítě či to, zda obec sbírá i nápojový karton, bílé sklo a kovy. Beroun si hlavní cenu odnesl i v kategorii měst nad 5000 obyvatel.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist