https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/beroun-necha-odstranit-volne-kameny-nad-cyklostezkou-do-srbska
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Beroun nechá odstranit volné kameny nad cyklostezkou do Srbska

16.6.2017 12:00 | BEROUN (ČTK)
Beroun nechá odstranit volné kameny nad cyklostezkou do Srbska, která je kvůli jejich hrozícímu pádu od loňského roku uzavřená. / ilustrační foto
Beroun nechá odstranit volné kameny nad cyklostezkou do Srbska, která je kvůli jejich hrozícímu pádu od loňského roku uzavřená. / ilustrační foto
Beroun nechá odstranit volné kameny nad cyklostezkou do Srbska, která je kvůli jejich hrozícímu pádu od loňského roku uzavřená. Město již získalo povolení od Chráněné krajinné oblasti Český kras. Na oblíbenou výletní trasu by tak brzy mohli opět vyrazit cyklisté, řekl ČTK místostarosta Michal Mišina (za ANO).
 

Podle Mišiny ale nebude možné stoprocentně zajistit, že na cyklostezku nikdy žádné kameny padat nebudou. Měla by se proto změnit právní úprava a vstup na ni bude jen na vlastní nebezpečí. "Podobně jako je to třeba v Prachovských skalách," dodal.

Do budoucna by se stezka také mohla převést na druhý břeh. Cyklisté by mohli přejít po lávce přes Berounku a pokračovat k lávce u Srbska. Pod skalami by se tak vůbec nejezdilo. Podobné řešení mají například v Hýskově. Město nyní hledá vhodný dotační titul, z nějž by bylo možné tento projekt financovat.

Radnice chce také vybudovat cyklostezku z Berouna do Vráže. Projekt je podle městské architektky Dany Vilhelmové připravený, na jeho financování je možné využít dotace z Evropské unie nebo národních zdrojů. "Zahájení stavby však brzdí jednání se soukromým vlastníkem o výkupu pozemků v sousedství plánované cyklostezky," uvedla Vilhelmová.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist