https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/berounske-materske-skoly-ziskaji-prirodni-zahrady
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Berounské mateřské školy získají přírodní zahrady

30.5.2019 00:12 | BEROUN (ČTK)
Cílem je umožnit dětem uprostřed sídlištní zástavby přirozený kontakt s přírodním prostředím. V zahradách budou například motýlí keře s pítky pro motýly, dřevěná mola a týpí, pocitové chodníčky, květnaté loučky, dřevěné tunely, vrbové stavby či houpací sítě. / Ilustrační foto
Cílem je umožnit dětem uprostřed sídlištní zástavby přirozený kontakt s přírodním prostředím. V zahradách budou například motýlí keře s pítky pro motýly, dřevěná mola a týpí, pocitové chodníčky, květnaté loučky, dřevěné tunely, vrbové stavby či houpací sítě. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Beroun chce v mateřských školách Pod Homolkou a Tovární vybudovat přírodní zahrady se vzdělávacími prvky. Náklady na obě akce jsou zhruba dva miliony korun, z toho polovinu pokryje dotace, řekla mluvčí radnice Jitka Soukupová.
 

Cílem je umožnit dětem uprostřed sídlištní zástavby přirozený kontakt s přírodním prostředím. V zahradách budou například motýlí keře s pítky pro motýly, dřevěná mola a týpí, pocitové chodníčky, květnaté loučky, dřevěné tunely, vrbové stavby či houpací sítě.

"V květnu převzala obě zahrady dodavatelská firma, která začne s výrobou herních a vzdělávacích prvků, a poté přijde na řadu jejich instalace a sadové a parkové úpravy," uvedla mluvčí.

Město chce letos vytvořit také nový záhon v okolí Pomníku padlým uprostřed Husova náměstí a počítá s obnovou zeleně v Koněpruské ulici. Na podzim plánuje výsadbu javorů a jednoho jilmu v parku Na Parkáně, sázet se bude také na městském hřbitově a v lesoparku Městská hora.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist