https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/bidenova-vlada-predstavila-prisnejsi-normy-pro-spotrebu-aut
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Bidenova vláda představila přísnější normy pro spotřebu aut

4.4.2022 11:24 | WASHINGTON (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Vláda Joea Bidena představila přísnější normy pro spotřebu paliv pro vozidla. Jejich záměrem je optimalizovat v USA spotřebu paliva a snížit znečišťování výfukovými plyny. Ruší se tak volnější předpisy, které zavedla předchozí vláda Donalda Trumpa. Informoval o tom Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA).
 

NHTSA oznámil, že zvýší požadavky na účinnost paliva o osm procent pro modelové roky 2024 a 2025 a o deset procent pro rok 2026. Očekává se, že nová pravidla sníží spotřebitelské náklady na pohonné hmoty o 192 miliard dolarů (4,2 bilionu Kč) u nových vozidel, která se prodají do roku 2030.

Záměrem vlády je pobídnout výrobce automobilů k efektivnější výrobě a ušetřit spotřebitelům peníze v době téměř rekordních cen plynu. Splnění pravidel bude náročné pro automobilky, které budou muset utratit miliardy na výrobu efektivnějších modelů, napsala agentura Reuters.

Za Trumpa vláda v březnu 2020 zrušila standardy spotřeby paliva, které stanovil jeho předchůdce Barack Obama. Trump vyžadoval pouze 1,5procentní roční zvýšení účinnosti do roku 2026. Obama chtěl pětiprocentní roční navýšení.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist