https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/biotopovou-plovarnu-by-c-trebova-mohla-otevrit-pristi-rok
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Biotopovou plovárnu by Česká Třebová mohla otevřít příští rok

22.4.2017 01:50 | ČESKÁ TŘEBOVÁ (ČTK)
Město ho hodlá přeměnit na biotopovou plovárnu. Na ilustračním snímku biotopové koupaliště Prostřední Bečva.
Město ho hodlá přeměnit na biotopovou plovárnu. Na ilustračním snímku biotopové koupaliště Prostřední Bečva.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Martin Tůma / BoysPlayNice
Koupaliště v České Třebové na Orlickoústecku, které je od začátku 90. let zavřené, by v příštím roce již mohlo být znovu v provozu. Město ho hodlá přeměnit na biotopovou plovárnu. Informoval o tom starosta Jaroslav Zedník (TOP 09).
 

"Nebudeme z toho dělat akvapark, nebudou tam tobogány, vířivky a chrliče vody. Chceme tomu vrátit původní účel, ke kterému byla plovárna v 30. letech postavená," řekl Zedník.

Stavět koupaliště s vodními atrakcemi je nákladné i údržba stojí nemalé peníze. Biotopová plovárna, ve které kvalitu a čistotu vody udržují vodní rostliny, vyjde levněji, řekl starosta. "Biotopy stojí málo peněz a režijní náklady jsou nesrovnatelně nižší než u akvaparků," podotkl.

Město zvažuje, že plovárna bude veřejně přístupná a lidé nebudou muset platit vstupné. K dispozici by měli mít jeden bazén o velikosti 50 metrů, druhý bude o polovinu kratší a pro malé děti dá město zhotovit brouzdaliště. Na plovárně bude převlékárna a malý objekt s občerstvením. Radnice zároveň upraví přístupové cesty a postaví parkoviště.

Na studii a projekt město letos vyčlenilo 700.000 korun a připravuje žádost o dotaci. Pokud uspěje, příští rok na jaře začne stavět. Výsledná cena vzejde ze studie a výběrového řízení na dodavatele. Loni na podzim a letos na jaře radnice nechala v areálu vykácet přerostlé keře.

Plovárna v Křivolíku začala fungovat v roce 1938. Bazén měl skokanský můstek a skluzavku. Později jej oddělila zeď, jedna část byla pro plavce, druhá pro neplavce. Když shořely dřevěné šatny, nahradila je zděná stavba s restaurací a terasou. Kvůli havarijnímu stavu je koupaliště zavřené přibližně od roku 1989.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Lucie Jelínková
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist