https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/blackberry-bude-dodavat-software-pro-automobily-jaguar
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

BlackBerry bude dodávat software pro automobily Jaguar

22.3.2018 06:30 (ČTK)
Příští generace automobilů britského výrobce luxusních automobilů Jaguar Land Rover (JLR) bude vybavena softwarem kanadské firmy BlackBerry. / Ilustrační foto
Příští generace automobilů britského výrobce luxusních automobilů Jaguar Land Rover (JLR) bude vybavena softwarem kanadské firmy BlackBerry. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Jaguar
Příští generace automobilů britského výrobce luxusních automobilů Jaguar Land Rover (JLR) bude vybavena softwarem kanadské firmy BlackBerry. Firmy dnes oznámily, že uzavřely příslušnou licenční dohodu.
 

Podle ní BlackBerry poskytne JLR svůj multimediální a bezpečnostní software. Její divize QNX, která vyrábí software pro počítačové systémy v automobilech a jejíž zábavní konzole automobilky už delší dobu do vozů instalují, by měla začít generovat příjmy v roce 2019. Dceřiná firma BlackBerry Certicom se zaměřuje na bezpečnostní technologii a slouží zákazníkům, jako jsou IBM Corp, General Electric Co a Continental Airlines.

Automobilka JLR, kterou koupila Tata group v roce 2008, vloni oznámila, že její nové osobní vozy budou dostupné v elektrické nebo hybridní verzi od roku 2020. Největší britský výrobce automobilů v lednu uvedl, že otevře v Irsku softwarové centrum, kde bude pracovat na pokročilých technologiích automatického řízení a technologiích elektrifikace, napsala agentura Reuters.

BlackBerry se původně jmenovala Research In Motion a se svými přístroji byla průkopníkem v odvětví chytrých telefonů. Později ale firma začala na trhu zaostávat a v roce 2016 se rozhodla přesunout od výroby chytrých telefonů do oblasti softwaru, který používají podniky a vlády ke správě svých mobilních zařízení.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist