https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/blansko-rozda-do-domacnosti-1000-kontejneru-na-bioodpad
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Blansko rozdá do domácností 1000 kontejnerů na bioodpad

11.3.2020 00:11 | BLANSKO (ČTK)
Blansko rozdá lidem 1000 kontejnerů na bioodpad, v první vlně půjdou do domácností v místních částech města. / Ilustrační foto
Blansko rozdá lidem 1000 kontejnerů na bioodpad, v první vlně půjdou do domácností v místních částech města. / Ilustrační foto
Foto | Martin Mach Ondřej / Ekolist.cz
Blansko rozdá lidem 1000 kontejnerů na bioodpad, v první vlně půjdou do domácností v místních částech města. Hnědé plastové nádoby tam od 1. dubna plně nahradí dosud používaný svoz bioodpadu v pytlích. Radnice to uvedla na svém webu.
 

Město bude nádoby o objemu 240 litrů ve spolupráci s dobrovolnými hasiči a občanskými aktivitami v místních částech zdarma rozdávat lidem v sobotu 14. a 21. března. "Věříme, že s novými nádobami se ještě zdokonalí systém sběru biologicky rozložitelných odpadů ve městě. Kontejner vzhledově podobný běžné popelnici bude mít každý u svého domu, očekáváme, že se díky tomu zvýší množství vytříděného biologicky rozložitelného odpadu a klesne jeho podíl ve směsném komunálním odpadu," uvedl starosta Blanska Jiří Crha (ODS).

Podle statistik odboru komunální údržby lidé v Blansku ročně vytřídí 1453 tun bioodpadu. Do nových kontejnerů město investovalo přes 1,8 milionu korun. Většinu ale získá zpět díky dotaci od ministerstva životního prostředí, která by měla pokrýt 85 procent nákladů.

Nové kontejnery by podle radnice měly zjednodušit manipulaci s bioodpadem, nebude také třeba řešit následnou likvidaci dosud používaných plastových pytlů. Svozová firma bude kontejnery od rodinných domů vyvážet od dubna do listopadu, vždy jednou za 14 dní ve čtvrtek. V Kompostárně Blansko se pak zbytky ovoce či zeleniny, pečiva, skořápky nebo odpad ze zahrádek, jako je tráva, listí či menší větve, zpracuje na biologické hnojivo.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist