https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/bohumin-chysta-rozsireni-ekologicke-stezky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Bohumín chystá rozšíření ekologické stezky

23.9.2017 13:28 | BOHUMÍN (ČTK)
Bohumín na Karvinsku v říjnu chystá rozšíření ekologické stezky, která během prázdnin přilákala přes tři stovky dětí. Interaktivní hru nazvanou Bohumínská stezka za ekopokladem určenou dětem nyní doplní druhá část pro dospělé a mládež, řekla mluvčí radnice Lucie Balcarová.
 

Tentokrát půjde o velký cyklistický soutěžní okruh, který už má vytyčenou trasu a opět bude mít stejně jako první část deset stanovišť. "Povede po zajímavých místech v Bohumíně, ale také v jeho okolí, část trasy zasahuje i do Polska, například kolem nové rozhledny. Aktuálně tiskneme soutěžní trhací mapu, kde cyklisté najdou podrobný plán a návod, jak hru hrát. Jako odměnu za absolvování trasy si budou moci na některém z našich infocenter vyzvednout skládací mapu zdarma," uvedl místostarosta Lumír Macura (ČSSD).

Interaktivní ekologickou stezku, která má především dětem přiblížit zajímavosti ze světa přírody a ukázat jim, jak ji chránit, otevřelo město na začátku prázdnin v parku Petra Bezruče. Účastníci na deseti stanovištích odpovídali na soutěžní otázky, razítkovali soutěžní karty a nakonec si mohli v městském informačním centru vyzvednout odměnu. "Více než polovina rodin si tuto nevšední atrakci přijela vyzkoušet odjinud. Stezka, jejímiž průvodci jsou postavičky Plastík a Kartonka, je otevřená celoročně a zájemci ji mohou navštívit i teď na podzim," uvedla Balcarová.

Okruh stezky vede kolem největších bohumínských atrakcí, jakými jsou akvacentrum, Hobbypark či Mauglího ranč. Trasa pěší stezky jde nenáročným městským terénem a zvládnou ji i menší děti a osoby se sníženou pohyblivostí.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist